Pavel Šporcl s rodinou

Pavel Šporcl s rodinou Foto: archiv P. Šporcla

Jak oslavil příchod nového roku? Tradici houslový virtuóz Pavel Šporcl ani letos neporušil

Před letošními svátky neměl virtuóz Pavel Šporcl (48) tolik koncertů jako v předchozích letech, stihnul se tak alespoň na Vánoce řádně připravit. Slavil je jako vždy s manželkou Bárou Kodetovou a jejich dcerami.

„Naše letošní Vánoce byly klidné a pohodové. Dodrželi jsme, jako každý rok, různé tradice. Pouštěli jsme skořápky z ořechů či zpívali koledy. Ale jedno se nám letos nepovedlo – lití olova. Protože máme elektrický sporák a žádná ze svíček nevyprodukovala dostatečný žár, olovo jsme prostě neroztavili. A tak jsme se nedozvěděli, co nás čeká,“ řekl Super.cz umělec s tím, že měli doma o zábavu postaráno.

„Ještě jedna nečekaná událost se před Štědrým dnem udála. Během jednoho týdne nám totálně opadal stromeček. Byla to jedle a stalo se nám to poprvé. Prostě nekvalitní zboží. Ještě v pátek jsem stihl výměnu a ten nový stromeček vypadá, že už vydrží,“ prozradil houslista.

Houslový virtuos Pavel Šporcl prozradil, jak u nich probíhají Vánoce: Dcery už se pustily do nákupů s jeho kartou

Příchod nového roku trávil každoroční tradicí. „Do nového roku si nedávám žádné předsevzetí. Ale jednu tradici každý rok dodržuji – podporu potřebným. A tak jsem i letos podpořil česká paterčata či organizaci Post Bellum. Vím, že nejsem jediný, kdo pomáhá svým bližním. A to je moc dobře,“ dodal hudebník. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků