Ursula Andress v době největší slávy a dnes.

Ursula Andress v době největší slávy a dnes. Profimedia.cz

Koukejte: Takhle se čas podepsal na nejslavnější Bond girl Ursule Andress

Čas letí jako bláznivý! Zastavit se ho nepodařilo ani jednomu z největších filmových sexsymbolů minulého století a nejpůvabnější Bond girl Ursule Andress (75). Na fotky z nejslavnější herecké éry této krásky a foto ze současnosti se podívejte ve fotogalerii.

Svou kariéru začala jako modelka v Paříži. První filmovou nabídku získala v Itálii. Ve Spojených státech byla poté některými označována za druhou Marlene Dietrichovou. Roku 1962 získala svou nejslavnější roli Honey Rider v první oficiální bondovce Dr. No, která jí zajistila slávu.

Už v roce 1965 nafotila sérii nahých snímků pro časopis Playboy. Roku 1967 se pak objevila v další, tentokrát neoficiální bondovce Casino Royale, kde ztvárnila Bond girl Vesper Lyndovou. Na natáčení snímku Souboj Titánů (1981), kde hrála po boku herecké legendy Laurence Oliviera, se seznámila s mladším kolegou Harry Hamlinem. Z jejich vztahu se narodil syn Dimitrij.

V roce 1995 jí Empire magazine zařadil mezi 100 největších sexy symbolů historie filmu. Jejími životními partnery byli v minulosti filmoví herci Marlon Brando, Jean Paul Belmondo nebo James Dean. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků