Mark Wright

Mark Wright Profimedia.cz

Moderátor sdílel snímek bulky v podpaží. Odstranili mu 12centimetrový nádor

Moderátor a herec Mark Wright se rozhodl promluvit o svém zdravotním stavu. Intimní informace zveřejnil dle svých slov proto, aby apeloval na všechny, kteří si na těle najdou podezřelý útvar - aby šli k lékaři. „Pokud tím pomohu nebo dokonce zachráním jedinou osobu, je správné to udělat,“ uvedl.

Wright sdílel i snímek se zvednutou paží, na kterém je útvar jasně vidět. Poprvé bulku zaznamenal jako malou. Lékař, za kterým s problémem šel, mu prý řekl, že se jedná o tukovou bulku, která nevyžaduje léčbu.

Zpověď, ze které mrazí! Nádor v hlavě: Tereza Kerndlová poprvé otevřeně promluvila o maminčině boji s rakovinou

„Bulka ale rostla a začala mi překážet. A já jsem člověk, který v životě obecně nenechá kámen na kameni. A pokud jde o zdraví, násobte to čtyřikrát,“ svěřil.

Poté navštívil dalšího specialistu. „Po ultrazvuku si byl téměř jistý, že jde o lipom (nezhoubný nádor - pozn.), ale byl velký a obava, že jde, nebo že by mohlo jít o sarkom (zhoubný nádor - pozn.), přetrvávala. Stoprocentní nebyla ani jedna varianta, tak jsem šel na magnetickou rezonanci. Ani poté ale lékař nemohl vyloučit to nejhorší, vzhledem k rychlosti růstu a velikosti útvaru,“ popisoval Mark.

Martina Pártlová odhalila vážné zdravotní problémy: Nádor v tlustém střevě a operace za pět minut dvanáct

Následně navštívil specialistu na zhoubné nádory. Ten se rozhodl neodkládat operaci. „Nemohl stoprocentně potvrdit, že jde o benigní (nezhoubný) tumor, a ne o něco mnohem zákeřnějšího,“ uvedl moderátor. Zákrok podstoupil deset dnů po vyšetření, lékař ho ubezpečil, že je v pořádku.

Fanoušky Wright vyzval, aby nepodceňovali prevenci a nepřecházeli jakékoli tělesné změny či zdravotní potíže. „Nic v životě není důležitější než zdraví,“ dodal. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků