Hvězdy Harryho Pottera si díky filmům přišly na slušné jmění.

Hvězdy Harryho Pottera si díky filmům přišly na slušné jmění. Foto: Collection Christophel/Warner Bros. / Heyday Films

Kdo je nejbohatší hvězda Harryho Pottera a kolik hercům filmy vydělaly? Skřeti z Gringottovy banky by se divili

Sága o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi vydělává i po 20 letech od uvedení prvního filmu. O její knižní podobě ani nemluvě. Vynesla ostatně pořádné balíky peněz nejen tvůrcům a autorce příběhu J.K. Rowlingové, ale také hercům, kteří se na filmech podíleli. Zvláště pak hlavním hvězdám Danielu Radcliffovi (32), Rupertu Grintovi (33) a Emmě Watson (32).

Web Celebrity Net Worth, který mapuje milionáře, zveřejnil odhady celkových majetků herců, stejně jako jejich honoráře za filmy. A z čísel se vám nejspíš protočí panenky.

Natočila jsem několik erotických nahrávek, šokovala hvězda (79) Harryho Pottera

Není nejspíš těžké uhodnout, že nejvíc vydělal právě představitel Harryho. Radcliffovo celkové jmění je odhadováno na astronomických 2 488 755 000 korun. Většinu z toho mu zajistily samozřejmě potterovské filmy, i když herectví se věnuje dodnes. Svou ikonickou roli nicméně zatím nepřekonal, což mu ale nemusí vůbec vadit. S klidem by už dávno mohl jít do důchodu.

Druhou nejbohatší je Emma Watson, která byla svého času dokonce vyhlášena šestou nejlépe placenou herečkou světa. Jmění představitelky Hermiony se odhaduje na 1 949 025 000 korun, ale všechno nejsou jen honoráře za Pottera. Emma působí také jako modelka. Spolupracuje výhradně s předními módními a kosmetickými značkami. Navíc, jen za roli ve filmu Kráska a zvíře jí údajně přistálo na účtu 329 835 000 korun. A to je slušná výplata za jeden snímek.

20 let od uvedení prvního filmu o Harrym Potterovi: Tipnete si, co herci na natáčení milovali, a co naopak nesnášeli?

Jmění Ruperta Grinta se odhaduje na 1 109 445 000 korun, je tedy ze tří hvězd tou “nejchudší“. Po Potterovi se věnuje převážně televizním projektům, a navíc investuje do nemovitostí. Žije v sídle Hertfordshire Mansion z 18. století o rozloze 2200 metrů čtverečních. Pořídil ho zhruba za 155 922 000 korun a není to jediný dům, který vlastní. V okolí odkoupil pozemků hned několik.

A teď to nejzajímavější. Na kolik si tito tři herci díky filmům o Harrym Potterovi přišli? Radcliffe s prvním filmem vydělal “pouhých“ 22 488 750 korun. Za poslední dva už ale dostal 1 109 445 000 korun. Všechny filmy dohromady mu údajně vydělaly 2 248 875 000 korun, což je opravdu většina jeho současného jmění.

Watson vynesla role Hermiony celkově 1 349 325 000 a Grintovi role Rona 1 559 220 000. Ten ovšem poměrně rád utrácí za nemovitosti, jak je zmíněno výše.

8 zajímavostí pro fanoušky Harryho Pottera: Těhotenství, ztráta sluchu i chuť s filmováním seknout

Je ale více než pravděpodobné, že se jejich peněženky v dohledné době ještě více napěchují. HBO Max chystá na příští rok speciál s herci z Harryho Pottera. Kromě hlavní trojice přislíbili účast i Helena Bonham Carter, Tom Felton, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane, Evanna Lynch, Matthew Lewis, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Alfred Enoch a Ian Hart. Diváci navíc nebudou čekat dlouho. Stanice ho uvede už 1. ledna. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků