Sylvester Stallone

Sylvester Stallone Profimedia.cz

Já jsem možná měl být malíř. Sylvester Stallone vystavuje v Německu. Podívejte se na Rockyho umění

Že je Sylvester Stallone (75) i zdatný malíř, není tajemstvím. Více než 50 obrazů nyní představil světu na výstavě v Osthaus-Museu v německém Hagenu.

Na výstavu jeho impresionistického umění se můžete zajet podívat až do 20. února příštího roku. Pětasedmdesátiletý herec pronesl při zahájení výstavy: „Víte co, já jsem možná měl být malíř. Jsem si jistý, že bych neměl v životě tolik stresu.“

Výstava se jmenuje Sylvester Stallone: The Magic of Being. Mapuje jeho práci od roku 1966 do roku 2020 a nachází se v ní i vyobrazení jeho postav z filmů Rocky, Rambo i Expendables. Obrazy je možné i zakoupit, jejich cena v aukci se pohybuje od 1500 do 3500 dolarů (v přepočtu tedy od zhruba 34 tisíc do 79 tisíc Kč), ale ta se údajně může ještě vyšplhat až k desítkám tisíc dolarů.

Je mu téměř 75 a pořád je fitness vzorem: Podívejte se na ohromný biceps Sylvestra Stalloneho

Stallone byl pro svá díla inspirován například Willemem de Kooningem a Jacksonem Pollockem, kteří jsou zařazováni do uměleckého směru abstraktního expresionismu.

Představitel Rockyho, který některá svá starší díla podepsal ještě jako Mike Stallone (jeho celé rodné jméno zní Michael Sylvester Gardenzio Stallone) se prý pustil do herecké kariéry poté, co se jeho první díla moc dobře neprodávala. „Prodával jsem je za 5 dolarů, abych si koupil lístek na autobus,“ uvedl ke svému umění Sly. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků