Steve Coogan natáčí seriál Zúčtování, v němž hraje Jimmyho Savileho.

Steve Coogan natáčí seriál Zúčtování, v němž hraje Jimmyho Savileho. Profimedia.cz

Slavný moderátor měl zneužít až stovky lidí včetně dětí. Jeho seriálový představitel nemá lehkou pozici

Právě vznikající dramatický seriál Zúčtování budí bouřlivé reakce. Stanice BBC One se rozhodla natočit minisérii o někdejším slavném moderátorovi Jimmym Savilem, který měl během několika desítek let zneužít až stovky lidí včetně dětí. Zemřel v roce 2011.

Hlavní roli ztvární komik a herec Steve Coogan, který práci velmi zvažoval. „Rozhodnutí hrát Jimmyho Savileho jsem nebral na lehkou váhu. Neil McKay napsal inteligentní scénář, který citlivě zobrazuje děsivý příběh, který, i když je trýznivý, je třeba vyprávět,“ uvedl pro BBC.

Právě na této stanici Savile působil, patřil k oblíbeným moderátorům dětských pořadů.

Stejně tak televize musela hájit své rozhodnutí. „Úzce jsme spolupracovali s lidmi, jejichž život Savile ovlivnil, abychom zajistili, že jejich příběhy budou zobrazené citlivě a s respektem,“ uvedla ve svém prohlášení. Podle režiséra je seriál příležitostí, aby Savileho oběti dostaly hlas.

Surově ji bili a sexuálně zneužívali, ve 14 porodila syna, který zemřel: Oprah Winfrey vzpomíná na traumatické dětství

Zúčtování zobrazí Savileho od dětství po jeho smrt v roce 2011, „kdy se zjistilo, že zneužil více než 500 dětí“, píše web Variety. Své oběti měl hledat i v nemocnicích, podle webu BBC mělo jít o desítky lidí ve věku 5-75 let. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků