Emma Čaputová předváděla pro Borise Hanečku.

Emma Čaputová předváděla pro Borise Hanečku. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Dcera slovenské prezidentky poprvé na mole jako modelka: Krásnou tvář zdědila po mamince

Přehlídka Borise Hanečky v rámci třídenního bratislavského módního maratonu Fashion Live! se dočkala značné pozornosti médií. Jeden z modelů uznávaného slovenského návrháře předvedla na mole dcera slovenské prezidentky Emma Čaputová (17). Na módní událost dorazila také hlava slovenského státu osobně.

Zajímavé je, že si návrhář Emmu Čaputovou nevybral pro její společenský status, ale pro její kvality modelky. Designér vůbec netušil, že se jedná o dceru slovenské prezidentky.

Čvančarová není jeho jedinou slavnou klientkou. Hanečka tvoří šaty pro prezidentku či nejslavnější slovenskou mumii

„Organizátoři nám nabídli přes třicet modelek a já jsem si ji přirozeně vybral do užšího výběru, aniž bych věděl, o koho se přesně jedná. Byla označená pouze jako Emma Č.,“ vysvětlil Super.cz Boris a jedním dechem dodal: „Líbila se mi. Na fittingu se krásně procházela, a tak to bylo jasné, je talentovaná.“

Černý model složený z tylové nabírané sukně a minimalisticky střiženého kabátku doplněny síťkou přes tvář vytvářel Hanečka už modelce na míru. „Fitting jednotlivých modelů dělám přímo na konkrétní modelce. Tyto šaty jsem tedy ladil přímo na ní.“

Návrhář modrých šatů Jitky Čvančarové by model příště ušil stejně: Útoky na její zevnějšek jsou kruté

Hanečka, který na sebe v Česku upozornil šaty pro Jitku Čvančarovou (43) na zahajovací večer Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, byl pochopitelně potěšený, že na prezentaci jeho kolekce Narcissus dorazila hlava státu osobně. „Tuším, že paní prezidentka byla vůbec poprvé na takové módní přehlídce. Byla to velká podpora. Já osobně jsem studoval uměleckou školu a stále přistupuji k módě jako k umění. Je skvělé, že paní prezidentka přišla podpořit tuto kulturní akci,“ řekl nám potěšený Boris Hanečka, který šatník Zuzany Čaputové pravidelně doplňuje o nové kousky. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků