Jitka válela v tenise, teď to zkouší v MasterChefovi. Video: TV Nova

Vyhrála Australian Open, kariéru ale ukončily zdravotní potíže. V MasterChefovi boduje bývalá tenisová hvězda

S tenisem začala v sedmi letech a už jako juniorka slavila velké úspěchy. Profesionální kariéru Jitky Schönfeldové, provdané Veselé, ale ukončily zdravotní potíže. Dnes s rodinou podniká v oblasti cestovního ruchu a s manželem vychovávají dvojčata Sofii a Tobiáše. Novou výzvou je pro Jitku také pořad MasterChef.

„V juniorském tenise jsem se svojí spoluhráčkou v deblu vyhrála Australian Open a byla jsem první ve čtyřhře a šestá nebo sedmá ve dvouhře. To byl rok 1996, 1997,“ vzpomíná na dobu vrcholové tenisové kariéry.

Od ledna zhubl 10 kilo. Porotce MasterChefa se mění před očima

„Pak přišel den, kdy jsem nebyla schopná vstát z postele. Tak jsem si řekla, že dojedu domů, pokud toho budu schopná, a končím,“ popsala začátek konce tehdejší profesní dráhy. „Musím říct, že dva roky jsem vůbec nebyla schopná se dívat na tenis v televizi,“ svěřila Jitka.

Na sport však nezanevřela, je jejím velkým koníčkem. Věnuje se silniční cyklistice, a hlavně zimnímu a vodnímu lyžování. V posledním jmenovaném dokonce závodí.

A soutěžit a posouvat limity se chystá i ve svém dalším hobby, a to vaření. Veselá je jednou z TOP 16 nové řady kulinární show a už teď si ji porotci chválí.

Na karanténu za 51 tisíc nemá: Vítězka MasterChefa se nemůže vrátit do londýnské kuchařské školy

„Do MasterChefa jsem se přihlásila, protože jsem byla vždy fanouškem pořadu a obdivovatelem soutěžících, ale také proto, abych po nějaké době měla něco trochu jen svého. Už nějakou dobu (10 let?) jsem byla ‚jen‘ máma, manželka, kuchařka, uklízečka, holka pro všechno ve firmě i doma, a tak se prostě na povrch rvala ta ‚stará Jitka‘, která dělala kariéru, něco nového se učila, něco adrenalinového zažívala, a tak trochu překonávala sama sebe,“ svěřila Veselá. Soutěžit bude v týmu Přemka Forejta. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků