Peter Falk

Peter Falk Profimedia.cz

Poznáte krasavce s čepicí? Kvůli skleněnému oku ho zavrhovali, nakonec ztvárnil jednoho z nejznámějších detektivů

Herec Peter Falk by dnes oslavil 94. narozeniny. Jeho herecký talent byl nezpochybnitelný, diváky dokázal pobavit v komediích i dramatech. Nejvíc však proslul rolí detektiva Columba, šťourala, který se u diváků těšil takové oblibě, že na obrazovkách vydržel skoro 40 let.

Falk se narodil a vyrůstal v New Yorku a o herecké kariéře snil od mládí. Ve třech letech ovšem přišel kvůli malignímu nádoru o pravé oko, které nahradilo skleněné. Kvůli handicapu mu hvězdnou kariéru nikdo nepredikoval, a dokonce ho jednou vyhodili ze studia.

Nicméně to nevzdal, a nakonec prorazil s rolí zabijáka v krimi Murder, za kterou si vysloužil nominaci na Oscara. Nominován byl také za film Kapsa plná zázraků.

Jak dnes vypadá představitel Hercula Poirota? Herec prozradil, co pro něj při natáčení bylo nejhorší

Přestože natočil i další filmy, většině se vryl do paměti jednoduše jako Columbo. V seriálu začal působit jako čtyřicetiletý a v letech 1968-2003 natočil 69 epizod. Díky seriálu se stal populárním po celém světě a získal čtyři ceny Emmy.

Fešák byl Falk už v mládí a překvapivě ho shledávaly sexy i fanynky Columba. Kromě inteligence toho však s ikonickou postavou neměl mnoho společného. Byl nepořádný, roztěkaný a věčně ztrácel osobní věci.

Na sklonku života však bohužel zapomněl na slávu i Columba. Měl Alzheimera a nepoznával ani své nejbližší. Zemřel 23. června 2011 doma v Beverly Hills v úctyhodném věku 83 let. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků