Viktor Dvořák Super.cz

Hrál Václava Havla a lidé ho stále poznávají: Představitel prezidenta o změně vzhledu neuvažuje

V červenci to byl rok, co šel do kin film Havel režiséra Slávka Horáka v titulní roli s Viktorem Dvořákem. "Premiéra byla krásná, pak se tři měsíce promítalo a pak nám to zatípl covid," zavzpomínal herec, jehož diváci přesto stále poznávají.

"A to jsem si přestal barvit vlasy na zrzavou, což jsem při natáčení musel," smál se s tím, že o změně image kvůli tomu neuvažuje, i když Havel neměl jenom příznivce. "Toho jsem si vědom, ale naštěstí mám jen samé pozitivní reakce. Ti, kdo s ním, potažmo s filmem, nesouzní, mi nic neříkají, maximálně se s despektem podívají," svěřil Super.cz.

Z té podoby až mrazí: Viktor Dvořák v roli Václava Havla stanul na balkoně Melantrichu

Na televizní obrazovce se na Dvořáka můžeme těšit až v zimě, kdy ho uvidíme v detektivce na České televizi spolu s jeho jmenovcem Viktorem Preissem. "Režírovala to Lucie Bělohradská, takže si myslím, že výsledek je zaručený," míní.

Zatím nás pozval aspoň do divadla. "Začali jsme v divadle ABC hrát Smrt obchodního cestujícího, kde hostují Miroslav Donutil a Zuzana Kronerová, a v Rokoku budeme hrát hru Přes čáru. To je takový moderní německý text o česko-německém pomezí," zmínil alespoň dvě z představení, v nichž účinkuje. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků