Vzpomínalo se na Milana Lasicu.

Vzpomínalo se na Milana Lasicu. Profimedia.cz

Vzpomínkový večer na Milana Lasicu (✝81) se nesl v duchu smíchu a vína. Nechyběl Luděk Sobota ani Jiří Suchý

Oblíbený herec, režisér, zpěvák a dramatik Milan Lasica (✝81) v červenci náhle zemřel přímo na jevišti bratislavského divadla Štúdio L+S. Rodina si přála čistě soukromé poslední rozloučení, kam byli pozváni jen jeho nejbližší přátelé a kolegové. Ten, kdo neměl možnost se s velikánem slovenské kulturní scény rozloučit, měl možnost na něj zavzpomínat aspoň na dálku.

Jeden ze vzpomínkových večerů se ve středu konal i v pražském Slovenském domě, kam dorazil například bavič a herec Luděk Sobota s manželkou Adrienou.

Magda Vášáryová poprvé po smrti Milana Lasici promluvila: Tohle lidem vzkázala

Sobota se s Lasicou potkal mimo jiné během natáčení snímku Oldřicha Lipského Srdečný pozdrav ze zeměkoule, kde hrál Lasica se svým věrným parťákem Juliem Satinským. O dvojici legendárních komiků Sobota uváděl i jeden z dílů cyklu České televize Zpátky se Sobotou.

Kdo by si snad myslel, že bude vzpomínková akce plná smutku, ten se mýlil. Naopak se na ni nešetřilo úsměvy, zpěvem a skleničkami vína. Kromě manželů Sobotových na akci nechyběl ani divadelník Jiří Suchý (90), který i zazpíval.

Udržuje se v neskutečné kondici. V divadle Semafor hrají minimálně patnáctkrát do měsíce a neustále hýří neutuchající energií, kterou má zkrátka v povaze.

Video z posledního koncertu Milana Lasici (✝81): Zůstával optimistou až do konce

"Přiznávám, že jsem workoholik, je to jediná zásadní nemoc, kterou mám a trpím jí. Rád bych odpočíval, ale není mi to dáno. Jinak se na svůj věk cítím výborně," řekla nedávno Super.cz legenda Semaforu, která letos oslaví 90. narozeniny. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků