Před divadlem, kde legendární umělec Milan Lasica skonal, vzniklo pietní místo. Video: Ivan Vilček

Takhle odcházejí jen ti největší… Milan Lasica (✝81) si počkal na třetí děkovačku, vzpomínají kolegové

V neděli večer přišla ze Slovenska velmi smutná zpráva o úmrtí herce, zpěváka, dramatika, režiséra a humoristy Milana Lasici. Skonal přímo na jevišti bratislavského divadla Štúdio L+S. Před vchodem vzniklo pietní místo, kam mohou lidé přinést květiny či zapálit svíčky.

Milan Lasica (✝81) naposledy vydechl přímo na jevišti, během třetí děkovačky. Navzdory snaze lékařů se herce nepodařilo oživit.

„V neděli 18. července se přímo na jevišti Štúdia L+S s námi definitivně rozloučil náš milovaný Milan Lasica. A protože to byl velký divadelník a profesionál, počkal si až na třetí děkovačku,“ stojí na stránkách divadla. „Takhle odcházejí jen ti největší... Jen kdyby to nás ostatní tak strašně nebolelo. Čest jeho památce,“ vzpomínají s láskou zdrcení kolegové a vedení divadla.

Milan Lasica a jeho osudové ženy. První manželka mu dala přednost před Abrhámem, Vášáryovou znal od jejích 13 let

Milan Lasica tvořil nerozlučnou dvojici se svou životní partnerkou a manželkou Magdou Vášáryovou, s níž měl dvě dcery. Jeho osobnost i talent oceňovali nejen fanoušci, v roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. V roce 2003 pak od prezidenta Václava Havla (✝75) získal státní vyznamenání Medaile za zásluhy. 

Ivan Vilček , Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků