Vévoda a vévodkyně ze Sussexu

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu Profimedia.cz

„Nechutně rasistické“: Novinářka okomentovala jméno dcery Harryho a Meghan a dostala padáka

Spisovatelka a sloupkařka Julie Burchill na Twitteru oznámila, že ji vyhodili z redakce Daily Telegraphu, a to den poté, co na sociální síti nemístně komentovala jméno dcery vévody a vévodkyně ze Sussexu.

„Vyhodili mě z Telegraphu - bylo to krásných pět let a vždycky jim budu vděčná za to, že ukončili moje divoká léta. Nicméně, lhala bych, kdybych řekla, že jsem si v poslední době manželovi nestěžovala, že odmítají moje nápady na sloupky a podsouvají mi obyčejná témata, která jsem svědomitě zpracovávala,“ zní její prohlášení.

Když Harry (37) s Meghan (41) oznámili narození dcerky Lilibet, Julie to okomentovala slovy: „Taková promarněná příležitost! Mohli ji pojmenovat Georgina Floydina.“

Narážela na zesnulého George Floyda, jehož loni v létě v Minneapolisu zabil policista. Vražda rozpoutala celosvětové protesty a kampaň Black Lives Matter.

Astroložka sestavila horoskop malé Lilibet. Mají se Harry a Meghan obávat o její budoucnost?

Tweet lidé začali okamžitě kritizovat, většina uživatelů sítě se shodla, že je „vrcholně nevhodný“, „nechutně rasistický“ a „opovrženíhodný“.

Advokát, který na tweet reagoval hanlivým vtipem, byl hned v pondělí vyhozen ze zaměstnání, následně se za něj omluvil.

Burchill je uznávaná, ale také kritizovaná britská spisovatelka, která působila v redakcích Daily Telegraphu, Sunday Times nebo listu Guardian. Je také novelistkou, její kniha Sugar Rush se dokonce dočkala televizní adaptace.

Myšlenky na sebevraždu a rasismus: Vévodkyně Meghan si v šokujícím rozhovoru servítky nebrala

Její tvorba je často považována za kontroverzní, proslula také slovními útoky na známé osobnosti, za to ji dokonce v minulosti žalovali za obtěžování a urážku na cti. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků