Július Viršík

Július Viršík Foto: ČTK/Iván František

V 56 letech zemřel známý moderátor a porotce SuperStar. Jeho náhlá smrt zasáhla Haberu i další kolegy

Slovenská kulturní scéna se zahalila do smutku. Náhle zemřel známý rozhlasový moderátor Július Viršík. Bylo mu teprve 56 let. Viršík byl znám také jako organizátor hudebních festivalů a porotce pěvecké soutěže Slovensko hľadá SuperStar (2004).

Podle informací webu Tv.noviny.sk zemřel Viršík, kterému nikdo neříkal jinak než Julo, na své chalupě v Malých Levárech. Příčinou náhlého úmrtí měla být zástava srdce. Přesnou příčinu úmrtí však určí až pitva. Po Viršíkovi zůstala manželka Adriana (47) a dcera Nina.

Nečekaný skon oblíbeného moderátora zasáhl i řadu slovenských celebrit. Zavzpomínal na něj například kolega z poroty zmíněné hudební show Pavol Habera (60).

„Julo Viršík. Seznámili jsme se před více než třiceti lety. Byl přímý, slušný, vtipný, a vždy jsem z něj cítil jeho přátelství a férovost. Dobrý chlap! A měl rád hudbu, tak jako já! Stále nás v životě některé dny tak nečekaně a smutně překvapí. Odpočívej v pokoji, Julo, a upřímnou soustrast rodině,“ napsal Habera.

Upřímnou soustrast vyjádřila i moderátorka Adela Vinczeová. „Vlna se rozplynula na břehu a stala se opět oceánem. Všichni se jednou přidáme,“ napsala Banášová. Přidaly se i zpěvačky Zuzana Smatanová a Katarína Knechtová nebo kapela Iné Kafe. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků