Filmaři vzdali hold muzikantovi Davidu Stypkovi.

Tohle chytne za srdce: Hudebníci poslali vzkazy do nebe zesnulému Davidu Stypkovi (✝41)

Producenti filmů Děda a Největší dar se rozhodli poděkovat zesnulému Davidu Stypkovi (✝41) za spolupráci na těchto filmech. Filmaři pro něj natočili dojemný klip.

Stypka složil ústřední píseň Optaj sa dědy na text Michala Horáčka pro film Děda v roce 2015. „V Davidovi jsem viděla od začátku obrovský tvůrčí potenciál, a proto jsem ho oslovila, když jsme chystali také pohádku Největší dar,“ svěřila se zpěvačka, režisérka klipu a producentka Marta Santovjáková Gerlíková.

Klusová, Mirai a mnoho dalších: Rodina, fanoušci a kamarádi se rozloučili s Davidem Stypkou (✝41)

David nabídku přijal a následovaly dva roky práce. „Byla to intenzivní spolupráce, a to i v době, která ho kvůli nemoci stála obrovské množství sil. Přesto všechno dokončil k obrovské spokojenosti nás všech. Věřím, že jeho skvělou hudbu a tři písně, které pohádku provázejí, budou moci diváci posoudit sami už brzy v kinech,“ dodala Gerlíková s tím, že jednu z těchto písní nazpíval Stypka s Ewou Farnou.

S odchodem Davida Stypky se ale producentka nesmířila dodnes. „Byl to nejen vynikající muzikant, ale hlavně výborný kamarád a úžasný člověk. A já mu toho hodně dlužím,“ doplnila Gerlíková, která se proto s kolegy z branže rozhodla natočit klip, jímž vzdává zpěvákovi hold.

Tento odkaz by měl zůstat jako krásná vzpomínka jeho třem malým dětem, rodině a v neposlední řadě fanouškům. „Píseň v souvislosti s Davidovým odchodem má pro mě ještě jinou dimenzi, ze které mrazí. Jako by svým dětem vzkazoval, že pokud si s něčím nebudou vědět rady, mají jít za dědou, za prarodiči,“ vysvětlila Gerlíková.

Slavní vzpomínají na muzikanta Davida Stypku (†41): Farna, Klusová, Smetana i Mirai napsali dojemná slova

Píseň Optaj sa dědy původně nazpívali František Segrado a právě Marta Santovjáková Gerlíková. „V Davidově podání ale nesmí být zapomenuta, a tak jsme se rozhodli, že ji oživíme a vyjádříme mu tak náš obdiv. Ani na vteřinu nám v tom neváhali pomoct Petr Vavřík (Buty) a Marcel Gabriel (Mňága a Žďorp), klávesy nahrál Pavel Sotoniak z Davidovy kapely Bandjeez.“

Vznikla tak aranž, ke které poslal Davidovi vzkazy celý tým filmu Děda a herci z pohádky Největší dar. Připojil se i Bolek Polívka, Radek Melša nebo Sabina Rojková, která přijela na Valašsko k písni natočit klip. Nechybí ani vzkazy kapel Buty nebo Mňága a Žďorp. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků