Laura San Giacomo a Julia Roberts jako Kit a Vivian ve filmu Pretty Woman

Laura San Giacomo a Julia Roberts jako Kit a Vivian ve filmu Pretty Woman Profimedia.cz

Klobouček! Takhle skvěle po letech vypadá kámoška Vivian z Pretty Woman, filmová prostitutka Kit

Zatímco o představitelce hlavní hrdinky z Pretty Woman Vivian fanoušci slýchají pravidelně, její kamarádka Kit De Luca zůstává tak trochu v pozadí. Herečka Laura San Giacomo (58) je přitom velmi aktivní a její filmografie může nabídnout víc než oblíbenou a pravidelně reprízovanou pohádku pro dospělé.

Na její klučičí vzhled zapomeňte! Takhle dnes vypadá Al z Kroku za krokem

K herectví si přičichla na střední škole, poté je studovala v Pittsburghu. Po absolutoriu se přestěhovala do New Yorku. Začínala v divadle, na obrazovce se poprvé objevila na konci osmdesátých let v seriálech Crime Story a Miami Vice.

Ve stejné době začala i její filmová práce. První velkou roli si zahrála ve filmu Sex, lži a video a za postavu Cynthie byla nominována na několik filmových cen. Zlatý glóbus ani cenu BAFTA nezískala, uspěla ale u kritiků v Chicagu i Los Angeles.

Roli Kit De Luky si zahrála v roce 1990, následně se objevila ve filmech V podezření, Jednou dokola, Žena pro dva muže nebo Nerovná partie. Účinkovala také v seriálech Třeba mě sežer, Veronica Mars, Božská mrcha nebo Námořní vyšetřovací služba.

Krásná Sue z Krokodýla Dundeeho slaví narozeniny. S herectvím dávno sekla, dnes byste ji nepoznali

San Giacomo je podruhé vdaná za herce Matta Adlera. S prvním manželem, hercem Cameronem Dyem, má pětadvacetiletého syna Masona, který trpí mozkovou obrnou. „Postižení je přirozená věc, vždycky byla a vždycky bude. Je to součást světa a součást života,“ uvedla herečka v pořadu Oprah Winfrey. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků