Zpěvem hymny ukončila Lady Gaga inauguraci 46. amerického prezidenta Spojených států.

Zpěvem hymny ukončila Lady Gaga inauguraci 46. amerického prezidenta Spojených států. Profimedia.cz

Tajemství šatů, ve kterých Lady Gaga zpívala hymnu. Jsou milostným dopisem Američana žijícího v Paříži

Už na zkoušku inaugurace amerického prezidenta Joea Bidena dorazila Lady Gaga (37) v outfitu plném symbolů. Dalo se tedy očekávat, že finální model, ve kterém zazpívá americkou hymnu The Star-Spangled Banner (česky Hvězdami posetý prapor), bude rovněž plný jinotajů.

A tak se také stalo. Popová diva nakráčela viditelně nervózní, ale nadšená, v na míru šité róbě, kterou pro francouzský módní dům Schiaparelli navrhl jeho kreativní ředitel Daniel Roseberry. Model tvořený minimalisticky řešeným kašmírovým kabátkem a nabíranou hedvábnou sukní splňoval praktický účel tím, že zahřál a zároveň měl symbolizovat svěží nový začátek.

9 kostýmů, v nichž Lady Gaga ohromila na udílení hudebních cen: Každý doplnila rouškou, kterou na ulici neuvidíte

Nejvýraznějším prvkem outfitu byla brož v podobě zlaté holubice míru s ratolestí v zobáčku. Šperk svým surrealistickým pojetím odkazuje na zakladatelku módního domu Elsu Schiaparelli, mistryni modernity, jejíž modely se vyznačovaly spojením chaosu i naděje.

„Jako Američan žijící v Paříži je tento model mým milostným dopisem zemi, která mi tolik chybí a interpretce, kterou tak dlouho obdivuji,“ komentoval návrhář Roseberry svůj výtvor a vyznal se tak k lásce a obdivu ke své zemi i zpěvačce. 

Jiří Čeladník


Časová osa článků