Rowan Atkinson ve slavné roli Mr. Beana

Rowan Atkinson ve slavné roli Mr. Beana Profimedia.cz

Vzdělaný elegán se zálibou v luxusních vozech: Rowan Atkinson má do své nejslavnější role Mr. Beana daleko

Kdo by neznal Mr. Beana... Poťouchlá postavička v záplatovaném saku, která si říká o jeden malér za druhým, miluje svého plyšového medvídka a po silnicích se prohání v mini cooperu, se proslavila po celém světě. Poprvé byl seriál odvysílán v roce 1990 a od té doby získal srdce miliónů fanoušků. Televizních a později i těch na sociálních sítích.

Představitel Rowana Atkinsona 6. ledna oslavil 66. narozeniny a v nedávném rozhovoru svěřil, že hraní Mr. Beana si moc neužíval. „Ta míra zodpovědnosti není příjemná. Bylo to stresující a vyčerpávající a těším se, až to skončí,“ uvedl ke své nejslavnější roli, která se dočkala také filmového zpracování a animované verze.

Ve skutečnosti je Atkinson jejím opakem: elegán s titulem z Oxfordu a zálibou v luxusních vozech. Ve sbírce měl nebo stále má McLaren F1, Aston Martin V8 Zagato, Bentley Mulsanne Birkin-Edition, Rolls-Royce Phantom Drophead, Aston Martin V8 Vantage nebo BMW 328.

50. narozeniny neměla letos jen Mariah Carey, Matt Damon či Naomi Campbell. Jaké další celebrity slavily půlstoletí?

Na obrazovkách se Atkinson začal objevovat koncem sedmdesátých let, fanoušci ho znají ze satiry Žádné zprávy v devět, mimořádně úspěšného seriálu Černá zmije či z filmů Nikdy neříkej nikdy, Čtyři svatby a jeden pohřeb a samozřejmě Johnny English a jeho pokračování. Aktuálně pro Netflix natáčí komediální seriálu Man vs. Bee.

V roce 2013 Atkinson obdržel Řád britského impéria. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků