Lizzo

Lizzo Profimedia.cz

Mohutná zpěvačka hlásá názory o sebelásce a odborníci se zlobí, že propaguje morbidní obezitu

Zpěvačka Lizzo (35) je držitelkou tří cen Grammy a kromě hudby se ujala poslání oslavovat ženy větších velikostí. Sama mezi ně patří a velice ráda své tělo ukazuje odhalené na sociálních sítích.

Naposledy se ukázala jen v kalhotkách po krátké detoxikační kúře, o které se více rozepsala, aby předešla nařčení, že to dělá kvůli zhubnutí.

„Detoxikovala jsem svoje tělo a jsem pořád tlustá. Miluju svoje tělo a jsem stále tlustá. Jsem krásná a stále tlustá. Tyhle věci nefungují jen každá zvlášť. Pro lidi, kteří ke mně vzhlížejí, prosím nehladovte. Já sama jsem se nesnažila hladovět. Jedla jsem hodně zeleniny, pila vodu, jedla ovoce a proteiny a byla hodně na sluníčku. Nemusíte to dělat proto, abyste byli krásní a zdraví. Tohle byl čistě můj recept, každý si v životě dělejte věci po svém. Pamatujte si, navzdory všemu, co kdokoli řekne, nebo udělá, dělejte si se svým tělem, co sami chcete.“

Baculatá zpěvačka na zápase NBA twerkovala v tangách. Snesla se na ni vlna drsné kritiky

Pro své tvary už se Lizzo několikrát dostala do sporu s odborníky na výživu, kterým se nelíbí, že propaguje morbidní obezitu. Jednou z odpůrkyní jejího oslavování velkých těl je i fitness trenérka Jillian Michaels, která se vyjádřila, že bychom měli oslavovat její hudbu, a ne její tělo. „Neopěvujme morbidní obezitu,“ napsala tehdy Jillian.

Vzhledem k tomu, jaká diskuze se poté kolem jejího vyjádření strhla, upřesnila své vyjádření prohlášením na Instagramu: „Opakuji to stále dokola, všichni jsme krásní, zasloužíme si to nejlepší a máme svou cenu. Také silně cítím, že milujeme sebe samotné dostatečně, abychom si uvědomili, jaké zdravotní důsledky má obezita pro naše tělo. Nemoci srdce, diabetes, rakovina, a to je jen pár z nich. Nikomu bych nic z toho nepřála a doufám, že všichni upřednostníme zdraví, protože milujeme sami sebe i naše těla.“ 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků