Herečka v nové vánoční pohádce.

Herečka v nové vánoční pohádce. Foto: Super.cz/archiv České televize

Konečně se dočkala: Aňa Geislerová dostala po letech roli v pohádce. Koho si zahrála?

O velké dramatické role nemá nouzi, o ty pohádkové velkou. Anna Geislerová (47) si po letech splnila sen a zahrála si v nové štědrovečerní pohádce Karla Janáka s názvem O vánoční hvězdě.

„Já jsem si přála jakoukoliv roli v pohádce. V mojí poměrně bohaté kariéře totiž pohádky úplně chybí. Kromě Princezny Fantaghiro, která je ale italská, a Anděla Páně, kde se mihnu na zhruba tři vteřiny. Toužila jsem po české pohádce,“ prohlásila herečka, která se do filmu dostala přes konkurz.

Aňa Geislerová natáčí jeden projekt za druhým. V hereččiných stopách jde i její půvabná dcera

„Chtěla bych říct, že jsem si tu roli musela trochu vybojovat. Moc jsem v pohádkách nehrála a Karel si asi myslel, že to neumím, takže jsem si udělala kamerovky a casting,“ prozradila Aňa.

Ve filmu se objeví jako hvězda Proxima. „Dobré srdce ta postava nemá, ale je potřeba mít takové postavy v pohádkách, protože na tom se pak děti učí, jak takové lidi poznat a chránit se před nimi,“ uvedla na tiskové konferenci České televize Aňa.

Ve vánočním příběhu, který se natáčel v Západních Tatrách, po celou dobu hraje v jedněch šatech. „Ze začátku jsem se cítila dobře, ale když máte jeden kostým na celé natáčení, tak už ho pak nenávidíte, i kdyby byl sebekrásnější. Ale my jsme si s Terezou (s herečkou Terezou Rambou - pozn.) celé natáčení užívaly paruky i třpytivé kostýmy,“ svěřila Geislerová, která doufá, že i přes těžkou dobu spojenou s koronavirem budou Vánoce pohodové a stráví je jako vždy.

Režisér ji přemluvil k natáčení krátce po porodu: Takhle bude vypadat Tereza Ramba v nové vánoční pohádce

„Já doufám, že tradičně, ale svět je den za dnem jiný a je nepředvídatelný. Jediné pozitivum teď vidím v tom, že je nám všem jasné, že to letos nebude o dárcích. Mnohem víc si budeme vážit toho, jestli budeme všichni spolu, nebo ne. Ale já věřím, že zase nastane klid,“ dodala herečka. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků