Chadwick Boseman

Chadwick Boseman Profimedia.cz

Bratr Chadwicka Bosemana promluvil o odcházení slavného herce (✝43)

Derrick Boseman promluvil o posledních dnech svého bratra, hollywoodského herce Chadwicka Bosemana (✝43), jenž zemřel na konci srpna po čtyřletém boji s rakovinou.

O tom, že je herec nemocný, se veřejně nevědělo. Teprve až s oznámením úmrtí rodina uvedla, že mu lékaři v roce 2016 diagnostikovali rakovinu tlustého střeva.

Exmanžel tragicky zesnulé seriálové hvězdy promluvil o nejtěžších chvílích. Musel říct synovi (5), že maminka se nevrátí

Pastor Derrick Boseman na Chadwicka vzpomínal spolu s bratrem Kevinem v rozhovoru pro The New York Times.

„Kámo, jsem na konci a potřebuju, abys mi pomohl vypadnout,“ vzpomínal Derrick na bratrova slova krátce před smrtí. „Když mi to řekl, změnil jsem své modlitby na ‚Bože, uzdrav ho a ochraňuj‘ na ‚Buď vůle tvá‘. A následujícího dne zemřel,“ svěřil.

Smutné prvenství. Tweet s oznámením úmrtí herce Chadwicka Bosemana trhl rekord

O bratrovi Derrick mluví jako o člověku, který byl obdařen velkým talentem.

„Chad byl nadaný. Byl to asi ten nejnadanější člověk, kterého jsem potkal,“ řekl s tím, že Chadwick chtěl vždycky působit v umění. Původně prý ale chtěl být spisovatelem a režisérem, než se na univerzitě odhodlal začít hrát.

Jeho bohatá filmografie čítá desítky filmových i seriálových rolí. Některé z nich, mj. Marshall, Bratrstvo nebo Ma Rainey's Black Bottom, Boseman natáčel už nemocný, mezi operacemi a chemoterapiemi. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků