Dana Morávková bude v porotě filmového festivalu hodnotit komedie místo nemocné kolegyně.

Dana Morávková bude v porotě filmového festivalu hodnotit komedie místo nemocné kolegyně. Foto: archiv Febiofest

Nikoli koronavirus, ale borelióza: Nemocnou kolegyni nahradí Dana Morávková

Když herečku Danu Morávkovou (51) oslovili z filmového festivalu se žádostí, zda by se stala předsedkyní divácké poroty sekce komedií, neváhala a okamžitě přijala. A to přestože jí ředitel Kamil Spáčil zavolal doslova za pět minut dvanáct.

„S Kamilem se známe hrozně dlouho, a bylo mi jasné, když volá takhle na poslední chvíli, že mu někdo vypadl a potřebuje pomoct. A přátelé si pomáhají,“ vysvětlovala herečka, která v porotě nahradila nemocnou Kláru Melíškovou (50). Ta má podle informací od organizátorů festivalu boreliózu, bere antibiotika, cítí se velmi unavená a z role porotkyně se omluvila.

Dana má radost, že jí vyjde i čas zúčastnit se přístí pátek slavnostního zahájení festivalu, na které přijde s rodinou. „Moc se těším na film o panu Gottovi, protože jsem si ho vždycky vážila. Byl to úžasný člověk. Točili jsme spolu pohádku Z pekla štěstí, ale potkávali jsme se i u jiných kulturních záležitostí,“ prozradila. Má prý ráda všechny dobré filmy. Ocení, když má herec ve filmu velký part a má co hrát. Jestli jde o komedii nebo vážná témata, na tom nezáleží.

Porotkyní další soutěžní sekce, která již šestým rokem hodnotí snímky týkající se lidských práv a svobody je herečka Hana Vagnerová (39). „Jsem za to obrovsky ráda. Důvěry si moc vážím. Byla jsem vybrána do sekce, která se jmenuje Amnesty International,“ upřesnila.

ČTĚTE TAKÉ: Doma, na koncertě i v ordinaci. Podívejte se na unikátní záběry ze soukromí Karla Gotta (✝80)

Pravidelný březnový termín Febiofestu znemožnila jen několik dní před zahájením koronakrize, organizátoři akce se ovšem myšlenky na fyzický 27. ročník v roce 2020 nevzdali. Divácky oblíbený filmový festival nakonec s upraveným programem začne 18. září, kdy ho na uzavřené projekci zahájí slavnostní předpremiéra dokumentu Karel.

Zakončovacím filmem zůstává novinka japonského vítěze Cannes Hirokazu Kore-edy Pravda s Catherine Deneuve a Juliette Binoche v hlavních rolích. MFF Praha – Febiofest kromě data změnil i své hlavní kino, jeho centrem se stává Cinema City Slovanský dům. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v Kině Pilotů. Regionální ozvěny začnou 22. září v Liberci a skončí 8. října ve Zlíně, mezitím navštíví také České Budějovice, Ostravu, Děčín a Beroun. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků