Yvetta Kornová v seriálu Sedmá brána

Yvetta Kornová v seriálu Sedmá brána Foto: Tereza Hrnčířová, archiv Sedmá brána

Dětskou hereckou hvězdu Yvettu Kornovou (58) ničil alkohol a drogy. Takto teď vypadá v nové seriálové roli!

Yvetta Kornová (58) vždy patřila k našim velkým hereckým talentům. Sestru Jiřího Korna ale ve slibné kariéře zbrzdil démon alkohol. Jako dětská herecká hvězda zářila například ve filmech Přijela k nám pouť (1973), Housata (1979), nebo v seriálu My z konce světa (1975).

Později začala hodně pít a alkohol se stal jejím nejbližším společníkem. Čtyřikrát nastoupila do protialkoholní léčebny, ale nakonec přibyla ještě závislost na tvrdých drogách. Ze závislostí se postupně dostala, a sem tam dostane i nějakou další hereckou příležitost, byť dřívější herecké slávy zatím nedosáhla.

Příležitosti jí dává mimo jiné režisér Tomáš Magnusek, jež ji před sedmi lety obsadil do seriálu Stopy života. A teď si Kornová zahraje v jeho novém mysteriózním seriálu Sedmá brána.

Kornová podle slov Magnuska hraje stále znamenitě a na natáčení vždy přišla dokonale připravená. V Sedmé bráně ztvární roli zmatené bezdomovkyně. Natáčení bohužel přerušila pandemie koronaviru.

„Jediná z hereček, která stihla odtočit, byla Yvetta Kornová,“ řekl Super.cz Tomáš Magnusek. „Začalo se natáčet v lednu, a v březnu, den před filmováním s nejstarší žijící českou aktivní herečkou Zdeňkou Procházkovou (94), bylo stopnuto z důvodu nouzového stavu,“ dodal režisér.

ČTĚTE TAKÉ: 5 fotek dětské herecké hvězdy, které zničily život drogy a alkohol

V sedmidílném seriálu, který se už opět natáčí, si kromě Kornové zahrají také Martin Dejdar, Alice Bendová, Robert Jašków, Aleš Procházka a samotný režisér Magnusek. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků