Mikolas Josef

Mikolas Josef Foto: Škoda auto

Mikolas Josef po přiznání psychických problémů poprvé na veřejnosti: Takhle extravagantně vypadal

Půl roku po něm nebylo vidu ani slechu. Mikolas Josef (27) smazal svůj Instagram a vyhýbal se společenským akcím či vystoupením. Před pár dny zpěvák přiznal, že ho trápily těžké psychické problémy.

Dle svých slov trpí od roku 2016 úzkostnou poruchou. Byl na tom tak špatně, že uvažoval, že ukončí kariéru. Pomohla mu prý až absolutní sociální izolace. „Styděl jsem se, že budu vypadat jako slaboch. Místo toho, abych si řekl o pomoc, jsem se snažil zachovat si poslední zbytky důstojnosti a odejít od toho všeho někam daleko pryč. Dneska vím, že ukázat slabost a poprat se s jejími následky je známkou síly. Mám klinickou úzkost, která vyvrcholila na začátku letošního roku do stavu, kdy už jsem nemohl normálně fungovat,“ přiznal se hudebník.

ČTĚTE TAKÉ: Kvůli této krásce Mikoláš Josef stopnul svůj staromládenecký život. Je jasné, čím ho pobláznila

Následně také popsal stavy, kterého trápily a kvůli kterým se stáhnul. „Tělo se třese čtyři hodiny v kuse, srdce bije tak, jako kdybych měl dostat infarkt, neudržím se na nohou, nevytvořím souvislou větu a moje astma v ten moment vymaže ze vzduchu všechen kyslík. Panika, která převezme vaši mysl, se jenom těžko popisuje,“ vysvětlil své problémy hudebník.

Vše si nechával pro sebe a nemluvil o svých úzkostech ani s nejbližší rodinou. Styděl se. „Nechcete ničí soucit, seru na to. Myslíte si, že na vás vaše rodina bude koukat jako na menší bytost. Mluvit o tom veřejně se světem pro mě v tu dobu bylo nepřípustné a potřeboval jsem od všeho ustoupit a přijít na to, kudy směřovat svůj život, abych tohle nemusel už zažívat,“ prozradil Mikolas Josef, kterému se nyní už daří lépe.

Mikolas Josef poprvé na veřejnosti s partnerkou.

Super.cz

Dokonce poprvé po dlouhých měsících vystoupil na veřejné akci. Nenechal si ujít představení nového elektronického vozu. Vypadal odpočatě a rozdával kolem sebe úsměvy, nikdo by tam na zpěvákovi jeho trápení nepoznal. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků