Zuzana Kajnarová

Zuzana Kajnarová Foto: archiv Z. Kajnarové/Smilovický Mlýn

Místo u moře chytala bronz v Čechách: Krásná herečka Zuzana Kajnarová ukázala, kde trávila léto

Půvabná herečka Zuzana Kajnarová (38) trávila letošní léto nejrůznějšími způsoby. Vyrazila na túry do hor, užila si chorvatskou pláž, ale nejvíce času strávila na samotě uprostřed krásné přírody u českého rybníka. Asi padesát kilometrů od Prahy s manželem, hercem Romanem Říčařem, objevili ruinu starého mlýna, který se pokusili zrekonstruovat v romantické místo.

„Naše snaha o rekonstrukci se ukázala jako nemožná, a proto jsme se rozhodli pro stavbu zcela novou. Po letech příprav se nám vloni podařilo obnovit hektarový rybník a na jeho břehu letos postavit Smilovický Mlýn. Chceme v něm pořádat nejrůznější akce, workshopy a kurzy, ale také jej budeme pronajímat. Chceme navázat i malým ekologickým hospodářstvím a mít pro své hosty zdravé a lokální potraviny. Podařilo se nám už vysázet ovocný sad a pořídit malé stádo ovcí,“ prozradila Kajnarová, která se pochlubila snímky z romantického místa.

První zátěžová akce ve mlýně proběhla. Týkala se dokonce manželů samotných. V kruhu přátel z divadelního a muzikantského světa oslavili desáté výročí svatby. Osvědčilo se i malé pódium, které je připravené pro různé kulturní akce. Herečka doufá, že si tam co nejdřív sama zahraje. V současné chvíli se po vynucené pauze těší do kamenného divadla v centru Prahy. V září bude mít premiéru izraelská komedie Neperte se, prosím. ¨

„V Divadle Palace jsme ji už dávno nazkoušeli, ale vzhledem k situaci jsme ji zatím nemohli hrát. Moc se těším, až komedii předvedeme divákům. Je totiž chytře napsaná a překvapivá od začátku až do konce. Věřím, že se při ní budou bavit tak jako já, když jsem ji poprvé četla,“ říká herečka. A co se jí na roli Niny Jablonské nejvíc líbí? „V divadle mě hodně baví hrát vyhraněné charaktery. Postavy, které mají více hereckých poloh a nečekaný vývoj. Postava Niny mě mimo jiné donutila chodit na vysokých podpatcích a také začít znovu běhat, což je pro herečku vždycky dobré,“ směje se Zuzana.

Do konce prázdnin však ještě zbývá pár dní, a tak se coby maminka dcery Rozárky a syna Františka bude věnovat především jim. „Užiji si ještě koupání s dětmi ve Smilovickém rybníce a trhání bodláků na ostrově, ze kterého se snažím udělat takové české Maledivy,“ uzavírá s nadsázkou Zuzana Kajnarová. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků