Marián Labuda mladší

Marián Labuda mladší Foto: archiv České televize

Hrát musel na podstavci: Syn Mariána Labudy se v roli kolaboranta potýkal s výškovým rozdílem

Vydal se v otcových šlépějích. Syn zesnulého herce Mariána Labudy (✝73) nepodědil po svém otci jen podobu, ale také herecký talent a dostává v posledních letech jednu roli za druhou. Přestože je Marián Labuda mladší (46) známý spíše u našich sousedů na Slovensku, nově se objeví i na našich obrazovkách.

Herec totiž kývnul na nabídku režiséra Bisera Arichteva a zahrál si v jeho novém dvoudílném filmu Anatomie zrady. Příběh zpracovává život vojáka a ministra protektorátní vlády Emanuela Moravce. „Když jsem viděl fotografie Emanuela Moravce, až jsem se lekl, jak jsme si fyzicky podobní. On byl ale vyšší, což produkce řešila tím, že mi dala speciální obuv, anebo jsem stál na podstavci, abych působil vyšším dojmem,“ svěřil herec.

„Režisér mi také často říkal: „Nejsi hodnej“, protože já jsem v soukromí velký dobrák a Moravec byl zásadový, přísný voják a tak přistupoval i ke své rodině," dodal Labuda k natáčení s Biserem Arichtevem.

„Zdá se, že kontroverzní postavy našich dějin jsou mi v poslední době souzené. U těchto rolí je nejlepší příležitost popasovat se s hereckými prostředky,“ dodal Labuda mladší, který se na televizních obrazovkách objeví tuto neděli. Jeho otec se navždy zapsal do povědomí diváků kultovní rolí ve filmu Vesničko má středisková

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků