Lucie Šafářová

Lucie Šafářová Foto: Instagram L. Šafářové

Šafářová má čtyři měsíce po porodu 12 kilo dole! Bývalá tenisová hvězda je na své původní váze

Tenistka Lucie Šafářová (34) je po porodu dcery Leontýnky na své původní váze. Cvičením a zdravou stravou se jí podařilo dostat rychle dolů 12 kilogramů. Denně maká na postavě a nyní začala i s přítelem Tomášem Plekancem (38) držet dietu.

"Dá se říct, že v této chvíli jsem už na svojí váze. Musím říct, že jsem byla překvapená, jak to šlo rychle, a nebylo to rozhodně žádné trápení. Možná je to i tím, že jsem celý život vrcholově sportovala. Na druhou stranu, já jsem po porodu opravdu hodně aktivní," prozradila Šafářová.

S tréninkem začala na radu lékařů až po šestinedělí. "Šli jsme si s Tomášem třeba zahrát tenis, dělala jsem dřepy nebo posilovala břicho. Cvičila jsem zkrátka, jak to šlo, protože obzvlášť ze začátku nebylo kvůli starosti o malou příliš času," říká Lucie.

Nyní už jsou tréninky intenzivnější. Cvičí každý den, většinou dvoufázově. "Teď máme už i plán, podle kterého jedeme a cvičíme téměř každý den. Dopoledne míváme většinou fitko, to znamená, že posilujeme s vlastním tělem nebo různými pomůckami. Odpoledne se pak snažíme zařadit kardio. Někdy si jdeme zaběhat, jindy si vyjedeme třeba na brusle," řekla Blesku tenistka.

Řeší i stravu. "Já jsem byla celou kariéru zvyklá jíst zdravě a nic se u mě příliš nezměnilo ani v těhotenství nebo po porodu. Teď jsme se s Tomášem rozhodli držet i dietu, ale nejde o nic drastického. Omezili jsme sacharidy a trošku se je snažíme cyklovat. Není to ale rozhodně nic, při čem bych hladověla," dodala Šafářová. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků