Pink

Pink Profimedia.cz

Zpěvačka Pink prodělala koronavirus. Příznaky nemoci měl i její tříletý syn

Zpěvačka Pink (43) na sociální síti oznámila, že byla pozitivně testovaná na Covid-19. Opětovné testy po dvou týdnech v izolaci vyšly negativně.

„Před dvěma týdny jsme já a můj tříletý syn Jameson vykazovali příznaky nemoci Covid-19. Naštěstí měl náš lékař přístup k testům, byla jsem pozitivně testovaná. S rodinou jsme v té době už byli v izolaci doma a pokračovali jsme následující dva týdny, dle instrukcí lékařů,“ napsala zpěvačka na sociální síti. „Před pár dny jsme byli přetestovaní a nyní jsme naštěstí negativní,“ dodala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19. Fortunately, our primary care physician had access to tests and I tested positive. My family was already sheltering at home and we continued to do so for the last two weeks following the instruction of our doctor. Just a few days ago we were re-tested and are now thankfully negative. It is an absolute travesty and failure of our government to not make testing more widely accessible. This illness is serious and real. People need to know that the illness affects the young and old, healthy and unhealthy, rich and poor, and we must make testing free and more widely accessible to protect our children, our families, our friends and our communities. In an effort to support the healthcare professionals who are battling on the frontlines every day, I am donating $500,000 to the Temple University Hospital Emergency Fund in Philadelphia in honor of my mother, Judy Moore, who worked there for 18 years in the Cardiomyopathy and Heart Transplant Center. Additionally, I am donating $500,000 to the City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund. THANK YOU to all of our healthcare professionals and everyone in the world who are working so hard to protect our loved ones. You are our heroes! These next two weeks are crucial: please stay home. Please. Stay. Home.❤️

Příspěvek sdílený P!NK (@pink), Dub 3, 2020 v 6:27 PDT

Současnou situaci v USA ohledně nemožnosti testovat lidi ve větším rozsahu považuje za „selhání vlády“. „Je to vážné onemocnění. Lidé musejí vědět, že nemoc postihuje mladé i staré, zdravé i nemocné, bohaté i chudé. Testy by měly být volně dostupné a přístupné, abychom ochránili naše děti, rodiny, přátele a komunity,“ píše zpěvačka.

Na boj s koronavirem se rozhodla přispět částkou 500 tisíc dolarů (přes 12 milionů korun) ve prospěch fondu nemocnice Temple University ve Filadelfii, kde její maminka Judy Moore 18 let pracovala. Dalšího půl milionu dolarů zpěvačka daruje krizovému fondu města Los Angeles.

„Děkujeme všem profesionálům ve zdravotnictví a každému na světě, kdo pracuje, aby ochránil naše milované. Jste naši hrdinové! Příští dva týdny budou rozhodující: prosím, zůstaňte doma. Prosím. Zůstaňte. Doma,“ apeluje na své fanoušky. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků