Viktor Dvořák

Viktor Dvořák Foto: archiv Havel

Dvojník Václava Havla: Herec z První republiky je ve filmové scéně na balkoně Melantrichu k nerozeznání od bývalého prezidenta

Natáčení filmu s pracovním názvem Havel se blíží ke konci a jedny z posledních záběrů budou vznikat symbolicky v neděli 17. listopadu v den výročí sametové revoluce. Je to zároveň den, kdy končí i samotný příběh filmu, snímek Havel se totiž inspiruje především osobním životem a disidentskými léty Václava Havla (✝75), kterého skvěle ztvárňuje herec Viktor Dvořák. Toho diváci znají ze seriálu První republika.

„Hlavní část filmu i závěrečných scén z ikonického vystoupení na balkonu Melantrichu už máme natočené, zbývá nám pořídit záběry zaplněného Václavského náměstí. Je skvělé, že můžeme využít právě výročí revoluce,“ říká režisér Slávek Horák.

Účastníci oslav 30 let svobody, kteří budou v neděli na Václavském náměstí, tak mají možnost stát se součástí filmu. Po skončení programu požádají tvůrci filmu prostřednictvím organizátorů oslav všechny přítomné, aby se otočili právě směrem k balkonu Melantrichu, z něhož Václav Havel pozdravil náměstí legendárním gestem „V“.

Emotivní scény vystoupení na balkóně a jeho zákulisí jsou hotové, svou filmovou podobu už má tedy i Václav Havel v revoluční době, tedy v takové, jak ho veřejnost zná nejvíce. Film bude mít premiéru v létě 2020. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků