Karel Gott a Jitka Svobodová v roce 2004

Karel Gott a Jitka Svobodová v roce 2004 Foto: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Brunetka, se kterou Gott prožil intenzivních pět let, promluvila: Pro mě Karel stejně neumřel, svěřila Jitka Svobodová

Jitka Svobodová (54) patří k nejznámějším expartnerkám Karla Gotta (✝80). Strávili spolu pět let, a ani po rozchodu se nevyhýbali kontaktu. Výrazná brunetka nechyběla na oslavě zpěvákových osmdesátých narozenin v červnu v Divadle Na Jezerce a minulou sobotu mu do svatovítské katedrály na Pražském hradě přišla dát poslední sbohem.

„Začali jsme spolu, když mi bylo devatenáct let a bylo to moc krásné. Myslím, že jsme se opravdu moc milovali,“ řekla Blesku Svobodová, která se s Gottem občas vídala i po rozchodu. „Občas mi poslal lístky na svůj koncert, proběhla večeře, nebo kafíčko,“ řekla s tím, že zůstali kamarádi.

Proto nechyběla na oslavně Mistrových posledních narozenin, kde prý vycítila, že se spolu loučí a vidí ho naposledy. „Pro mě ale Karel stejně neumřel,“ dodala Svobodová.

Karel Gott zemřel 1. října doma na Bertramce, obklopen nejbližšími. Poslední rozloučení se konalo pro veřejnost v pátek 11. října na Žofíně a pro rodinu a zvané hosty v sobotu 12. října v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Následně byly zpěvákovy ostatky převezeny ke zpopelnění do motolského krematoria.

Záznam: Zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta

Super.cz 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků