Eva Samková

Eva Samková Michaela Feuereislová

Eva Samková se v kampani svlékla donaha. Takhle má vypadat žena, chválí fanoušci

Snowboardistka Eva Samková (28) se zapojila do kampaně české módní značky Odivi za udržitelnou módu. Návrhářka Iva Burkertová jí navazuje na přehlídku v rámci nedávného pražského týdne módy, kdy na molo poslala nahé modelky a modely. A teď své tváře svlékla i před objektivem, respektive je „oblékla“ do kolekce 0+.

„0+ vyjadřuje ideu, jak by mohla vypadat 100% udržitelná kolekce. Z hlediska udržitelnosti si myslíme, že 100% udržitelná kolekce je taková, která neexistuje,“ vysvětluje autorka svůj počin.

„To je něco nádherného“, „Takhle má vypadat žena“ nebo „Krásná fotka“, píší fanoušci. Snímek Evy Samkové sklízí úspěch

Název 0+ (zero positive) pak vyjadřuje například odmítnutí sezónnosti v módním průmyslu. „Nebudeme naše kolekce označovat jednotlivými sezónami. Sezónnost a trendy podle nás nejsou udržitelné a neměly by být důvodem pro nákup oblečení,“ vyzývá Odivi (nejen) své zákazníky.

„Myslíme si, že se musí rychle změnit způsob, jakým konzumujeme (a nejen módu). A jsme rádi, že nejsme sami. Je mnoho lidí, kteří tuto myšlenku podporují. Zlatá olympijská medailistka Eva Samková je jednou z nich. Za lepší budoucnost vystoupila ze své komfortní zóny, výjimečná a s nekonečnou energií, která ji obklopuje,“ uvedla značka na Instagramu k fotce Samkové.

Ta není jedinou známou tváří, která se do kampaně zapojila. Svlékla se také violoncellistka a modelka Terezie Kovalová, nahý zapózoval i model Ivan Kašša. Autorkou fotek je Aneta Benediktová.

Terezie Kovalová

Ivan Kašša

Iva Burkertová, která stojí za značkou Odivi

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků