Petr Vacek nebere prevenci na lehkou váhu.

Petr Vacek nebere prevenci na lehkou váhu. Herminapress

Hvězda Ulice se toho nebojí: Petr Vacek prohmatával dámská ňadra!

Petr Vacek (57) se o lidské tělo a medicínu zajímá nejen v pořadu Tajemství těla, který moderuje, ale i v soukromí. Proto s nadšením přijal pozvání na akci, která podporuje prevenci rakoviny prsu.

„Lékař nejsem a ani nemíním do medicíny fušovat. Mě vždycky bavilo dělat věci kolem zdraví a pomáhat. Víte, oba moji rodiče byli doktoři a tím pádem jsem tím byl velmi zasažen a celý život mě provází zájem o biologii, přírodu a o vše, co má spojitost se zdravím,“ prozradil Petr.

Podle snímků je patrné, že všechny informace z přednášky bedlivě poslouchal a v praxi pak přesně věděl, jak umělá prsa vyšetřit.

Nezapomíná ale ani sám na sebe, protože i muži často bojují s jiným, ale stejně choulostivým nádorovým onemocněním. „To je hodně důležitá věc, protože včasné odhalení rakoviny dává velkou šanci na uzdravení. Ovšem pozor. I my chlapi bychom si měli dělat podobná vyšetření vlastními silami. Ne možná u prsou, ale stejným způsobem si prohrábnout varlata. Jejich rakovina je také dost častá a dá se odhalit tím, že si je člověk pravidelně kontroluje, jestli tam nedochází k nějakým změnám,“ dodal herec na závěr. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků