Karel Gott

Karel Gott Foto: Facebook K. Gotta

O lítost těžce nemocný Karel Gott nestojí: Tohle vzkázal fanouškům

Karel Gott (✝80) se rozhodl promluvit ke svým fanouškům napřímo a napsal jim skrze svůj facebookový profil oficiální vyjádření o své zákeřné nemoci.

"Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví, veřejně sám mluvil a nechával se tak litovat. Se svou nemocí jsem se chtěl díky špičkovému týmu prof. Trněného vypořádat sám, po boku své manželky a mých nejbližších.

Před 4 lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav, " napsal Mistr a požádal o respektování soukromí.

"Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny. Právě dokončuji svou autobiografii, která nakonec vyjde až zpočátku jara příštího roku. Před pár dny jsme dotočili záběry pro celovečerní dokumentární film o mém životě a přidávám i fotografii, která vznikla při natáčení."

Více o životu a díle Karla Gotta v našem speciálu zde.  

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků