Václav Rašilov, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Jan Řezníček a Petr Macháček během zkoušky Hry, která se zvrtla

Václav Rašilov, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Jan Řezníček a Petr Macháček během zkoušky Hry, která se zvrtla Michaela Feuereislová

Poprvé ji režíruje tchán: Spolupráce se stálicí české divadelní scény ale mladou herečku trochu frustruje

Není tajemstvím, že představitel fešáka Huberta, Lucifera (S čerty nejsou žerty), Lea Poppera (Smrt krásných srnců) nebo Viktora Průchy (Dobré světlo) Karel Heřmánek (74) se vedle herectví věnuje také režii. Aktuálně se svým týmem zkouší Hru, která se zvrtla, kterou od 13. září uvede v Divadle Bez zábradlí. To se svou manželkou Hanou Heřmánkovou (59) i vedou.

V komedii mladých Britů, která sklízí úspěchy po celém světě, se objeví známé tváře zmíněného divadla, stejně jako nováčci.

Do první kategorie bezesporu patří Dana Morávková (51), která je s Divadlem Bez zábradlí pevně spjata, dále Karel Heřmánek ml. nebo jeho žena Nikol Kouklová.

Pro tu půjde o první spolupráci s tchánem jako s režisérem. „Karel má ohromný cit pro situaci. Ve chvíli, kdy dává hercům připomínky, tak to v podstatě celé brilantně odehraje. Uvědomění, že vy to nemáte šanci lépe zahrát, je malinko frustrující. Nechává ale také dostatek prostoru pro seberealizaci,“ říká Kouklová.

K nově příchozím tvářím pak patří mj. Václav Rašilov nebo Jan Řezníček. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků