Tohle bude k vidění ve finále Eurovize.

Tohle bude k vidění ve finále Eurovize. Foto: Super.cz/Eurovision

10 finalistů Eurovize: Česku budou konkurovat sexy krásky i fetišistická partička

Loni na Eurovizi zazářil Mikolas Josef (26), který skončil šestý, letos má šanci na jeho úspěch navázat kapela Lake Malawi. Eurovize už zná desítku postupujících interpretů z prvního semifinále, český zástupce je mezi nimi.

V Tel Avivu se v úterý předvedlo 17 semifinalistů, z nichž deset postoupilo do sobotního finále. Kapela Lake Malawi na něm zazpívá skladbu Friend of a Friend. Jde teprve o třetí případ, kdy bude Česko ve finále. Kromě Mikolase Josefa se to v roce 2016 podařilo Gabriele Gunčíkové (28).

Lake Malawi - Friend of a Friend

A kdo se s Lake Malawi v hudební soutěži utká? Eurovize potěší nejen uši, ale také oči. Z prvního semifinále postoupily dámy, jejichž přednostmi není jen hlas. K vidění bude Katerine Duska (Řecko), ZENA (Bělorusko), Nevena Božović (Srbsko), Kate Miller-Heidke (Austrálie) či Tamta (Kypr).

O nejbizarnější podívanou se zajisté postará sestava Hatari z Islandu, která by obstála v erotickém klubu pro fetišisty.

Dalších deset postupujících vzejde z druhého semifinále. K nim se v sobotu připojí zástupci zakladatelské pětky (Velká Británie, Španělsko, Itálie, Francie a Německo) i interpret z pořádajícího Izraele. 

Kdo má šanci uspět v Eurovizi?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků