Freddie Starr zemřel jako odepsaná celebrita.

Freddie Starr zemřel jako odepsaná celebrita. Profimedia.cz

Kontroverzní komik (✝76), který měl sníst křečka, byl nalezen mrtvý: 28 miliónů za sexuální skandál už nezaplatí

V 70. letech byl ve Velké Británii populárním komikem, ale na sklonku života moc obdivovatelů neměl. Freddie Starr (✝76) byl nalezen mrtvý ve svém novém domově ve Španělsku, kam prchnul před spravedlností.

Nahé tělo odepsaného komika bylo nalezeno na podlaze. Podle policejního vyšetřování vše nasvědčuje tomu, že šlo o přirozenou smrt. Přesto je nutná pitva, která příčinu jeho skonu potvrdí. Freddie v roce 2010 prodělal infarkt a jeho zdraví poznamenaly roky kouření.

„Všechny zdravím a doufám, že jste v pořádku. Jsem unavený, ale vede se mi celkem dobře. Děkuji vám za milé komentáře a zprávy, opravdu to pro mě hodně znamená,“ napsal komik na sociální síti týden předtím, než byl nalezen mrtvý.

Život Freddieho Starra byl opředen skandály. V roce 1986 britský deník The Sun šokoval titulkou „Freddie Star mi snědl křečka“. Tehdejší přítelkyně Lea La Salle v novinách tvrdila, že si komik jejího křečka vložil do sendviče a snědl ho zaživa. Freddie ale tuto bizarní příhodu ve své biografii v roce 2001 popřel.

 Legendární titulka deníku The Sun z roku 1986

Mnohem větší vrásky než křeček mu nadělal soudní spor kvůli sexuálnímu obtěžování. Karin Ward jej obvinila z toho, že ji měl v roce 1974 jako patnáctiletou sexuálně obtěžovat.

Freddie ve sporu prohrál a měl zaplatit odškodné a soudní výlohy ve výši 960 000 liber (28 miliónů českých korun). Před spravedlností však prchnul do Španělska, kde strávil poslední léta svého života jako vysloužilá celebrita s poskvrněnou pověstí. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků