Pan „Hezký!“ si opět zahrál v Kameňáku. Tentokrát byl poskokem mafiána Džordžína. Video: TV Nova

Je to vůbec ten samý člověk? Chudý pan „Hezký!“ z Kameňáku se za 16 let změnil tak, že by ho ani Troška nepoznal

Dříve vypadal jako bezelstný chudý chlapec, který nemá ani dostatek drobných na služby domu rozkoše, dnes je už bez vlasů a snaží se napodobovat mafiána. Představitel Jana Hlaváče, svérázné postavičky, která se v Kameňáku objevuje od prvního dílu Zdeňka Trošky (70), do stejnojmenného seriálu přišel s důkladnou proměnou.

Za roky mu přibylo kil a ubylo kštice. Pavel Sankot (52) vždy bavil diváky tím, jak zoufale počítal drobné mince, které mu nikdy ve filmech na nic pořádného nestačily. A když ho něco překvapilo, křičel „Hezký!“, což se nakonec stalo i jeho přezdívkou.

V seriálu, který nyní každý pátek vysílá Nova, prošel hodně výraznou proměnou. Sami ji můžete posoudit ve fotogalerii, v níž jsou snímky z předchozích dílů.

„Měli jsme nápad, že by pan Hezký mohl být poskokem mafiána Džordžína, a přitom ho napodobovat. Vypadají teď jako dvojčata, akorát že jeden z nich má o půlku menší tělo,“ směje se producent seriálu a představitel vybírače výpalného Pavel Pásek.

Pavel Sankot je celoživotní ochotník, jinak se živí jako strojař. Kdysi si ho ale všiml Zdeněk Troška, u kterého začínal v pohádce Princezna ze mlejna. Od té doby sem tam dostane ve filmu roličku a třeba ve světě Kameňáku nechyběl zatím v jediném projektu spojeném s tímto názvem, čímž se mohou pochlubit již jen Václav Vydra (67) (Pepan) a Hana Čížková (Sára). 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků