Angelina z pohádky S čerty nejsou žerty si zahrála v seriálu Kameňák. Video: TV Nova

Z princezny přes vyžilou kněžku lásky až po zlovolnou vrátnou: Takhle teď vypadá Angelína z filmu S čerty nejsou žerty!

Před pětadvaceti lety si v pohádce s Čerty nejsou žerty Dana Bartůňková (61) zahrála krásnou, ale marnivou a zlou princeznu Angelínu. Mládí a půvab již odvál čas, herečka, která se nebojí žádné výzvy, ale rozhodně nezahálí.

Po roli ošklivé povětrné ženštiny ve Vánočním Kameňáku si teď v seriálu ze stejného prostředí zahrála proradnou vrátnou. Podívejte se na ukázku. V pohádce kdysi pobláznila hlavu Petrovi (Vladimír Dlouhý) a byla hladová po penězích, ve Vánočním Kameňáku zase skvěle zahrála postavu přiopilé a krákající lehké ženy.

Zveřejnil(a) S čerty nejsou žerty dne Pátek 12. prosince 2014

Bartůňková se proslavila coby Angelina v pohádce S čerty nejsou žerty (vlevo).

„Vypadala jsem tam jak Lucka Bílá v osmdesáti. Pan režisér Brabec nás s kolegyní prosil, abychom mu ve Vánočním Kameňáku zahrály kravule Felliniho stylu. Přijely jsme tam krásně nalíčené, na place nás ale úplně zdevastovali. Líčidla nám rozmazali, udělali z nás ojetiny, kterých se tam každých lekl, a říkali nám, že už jsme měly být dávno v rakvi,“ řekla Super.cz se smíchem herečka před časem.

Tentokrát hraje vrátnou Ludvíkovou, která se moc práce nevěnuje, zato obírá důvěřivé spoluobčany o peníze za vykládání karet. Podobnou roli měla už v seriálu Krejzovi.

„Dana je skvělá herečka. Při natáčení Vánočního Kameňáku s ní byla taková švanda, že jsme ji museli dostat do seriálu, i kdybychom si její postavu měli vymyslet. Hodně si role vybírá, takže jsem rád, že pro nás prokázala slabost a střihla si další ztřeštěnou roli. Tentokrát je za podvodnici, která vůbec karty hádat neumí, ale kasíruje za to prachy,“ řekl nám producent seriálu Kameňák Pavel Pásek k roli nesmrtelné pohádkové Angelíny.

Sama Bartůňková má i pětatřicet let od natáčení svého životní filmu vtipné zážitky s fanoušky. „Jednou se mi dokonce stalo, že se na mě to dítě tak podivně koukalo, a nakonec se mě zeptalo, zda jsem při natáčení pohádky měla masku,“ přiznala nedávno. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků