Marta Jandová ctí každou vzpomínku na svou maminku.

Marta Jandová ctí každou vzpomínku na svou maminku. Foto: Nikola Ramešová

Na maminku, která odešla v jejích 17 letech, myslí Marta Jandová denně. Lásku zpěvačce vrací šestiletá dcera

11. března 2019 9:12

Nemusí se zrovna slavit Mezinárodní den žen, aby si Marta Jandová (44) zavzpomínala na svou milovanou maminku, která odešla v jejích sedmnácti letech. Zpěvačka na ni myslí denně.

Rockerka si velmi střeží věci, které jsou s její maminkou spojené. Některé se ještě nacházejí na půdě rodičů jejího bývalého partnera Thorstena v Německu.

„Mám tam krabici, kde se nachází sešity a deníčky, které jsem psala asi v osmnácti letech. Mám tam taky jeden svetr po mámě, přesně vím, jak vypadal,” zasnila se Marta na dámském brunchi pořádaném švédskou módní značkou u příležitosti MDŽ. „Jednou se tam budu muset vypravit a všechno projít. Půda je ale plná věcí po dětech rodičů mého bývalého přítele, tak mi bude muset pomoct nějaký silák.”

I když už je zpěvačka sama matkou, oslavy ženství a mateřství jdou spíš mimo ni. „Samozřejmě Maruška nosí ze školky nějaké obrázky. Pravdou ale je, že děti samy úplně nevědí, proč ta srdíčka vyrábí,” usmívá se Marta a dále dodává: „Když jsem vyzvedávala všechny její práce, tak na mě vypadlo srdíčko, na kterém je napsáno Marta. Já si všechny její výtvory schovávám.”

Soukromí dcery Marta chrání, Marušku neukazuje

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků