Karl Lagerfeld prožil život v obležení krásných žen. Na snímku se Cindy Crawford a Claudií Schiffer (zleva)

Karl Lagerfeld prožil život v obležení krásných žen. Na snímku se Cindy Crawford a Claudií Schiffer (zleva) Profimedia.cz

Módní svět přišel o svou ikonu: Zemřel návrhář hvězd Karl Lagerfeld (✝85)

Karl Lagerfeld (✝85) byl bezpochyby nejvlivnějším a nejtalentovanějším návrhářem své doby. Jeho práce pro značky Chanel a Fendi se vepsala do historie módního světa a on sám se proměnil v ikonu. A to nejen díky silné osobnosti.

Milióny modelek a celebrit po celém světě se předháněly, aby mohly s návrhářem úzce spolupracovat. Podařilo se to však jen hrstce vyvolených, jako své múzy si Lagerfeld totiž volil jen ty nejlepší.

Za zmínku stojí alespoň spolupráce se supermodelkami jako Gisele Bündchen (41), Claudií Schiffer (51) a Lindou Evangelistou. Múzami se mu staly i modelky nové generace Kendall Jenner (26), Cara Delevingne či Kaia Gerber. I od nich Karl vždy vyžadoval dokonalost.

Nejen pro modelky, ale také pro herečky byla spolupráce s Lagerfeldem vrcholem kariéry. V kampaních pro Chanel jsme mohli vidět například Keiru Knightley, Kristen Stewart (31), Blake Lively (34) a další. Nejen pro módní svět je tedy umělcův odchod velkou ztrátou.

Lagerfeld podle zahraničních médií zemřel v pařížské nemocnici. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků