Manželé Heřmánkovi s nejstarším synem Karlem.

Manželé Heřmánkovi s nejstarším synem Karlem. Michaela Feuereislová

Karel Heřmánek alias Fešák Hubert skončil s natáčením: Ve filmu už mne neuvidíte!

Herec Karel Heřmánek, jenž mj. nezapomenutelným způsobem ztvárnil titulní roli v komedii Fešák Hubert, sekl s natáčením. Už šest let nepřijal žádnou nabídku do filmu a televize. Naposledy se mihl ve snímku Příběhy obyčejného šílenství. "Režiséři mi volají, ale já to odmítám," řekl Super.cz.

Heřmánkovi je přitom teprve čtyřiašedesát a vypadá pořád výborně. Jeho generační souputníci jako Jiří Bartoška nebo Pavel Zedníček, s nimiž hrával v několika divadlech, jdou z role do role. Má snad herec nějaké zdravotní problémy?  "Ne. Já prostě v natáčení žádné potěšení nenalézám," uvedl Heřmánek.

"Úplně mi stačí starosti s mým Divadlem Bez Zábradlí, je to práce na plný úvazek," dodal. K vedení divadla a herectví si navíc přidal režii a momentálně dokončuje poslední přípravy k nedělní premiéře komedie Indická banka, do níž obsadil i svého nejstaršího syna Karla.

"On je velmi talentovaný, to musím uznat, i když jsem si nepřál, aby se věnoval umělecké profesi, která je existenčně velmi nejistá. Já už žádný herecký sen dávno nemám. Jediné, o čem sním, je zlepšení financování soukromých divadel," uzavřel.

Heřmánek je o divadla natolik zažraný, že odmítá i dovolené v zahraničí, aby mohl mít vše pod kontrolou. "Musím ho vždy hodně dlouho přemlouvat, abychom aspoň na pár dní vyjeli mimo Česko," přitakala jejo půvabná manželka Hana Heřmánková. 

Saša Šeflová


Časová osa článků