Táňa Kovaříková i další návrháři šili modely pro panenky.

Táňa Kovaříková i další návrháři šili modely pro panenky. Foto: Helping Dolls

Neoblékají jen slavné krásky, ale i „bárbíny“: Táňa Kovaříková a spol. našili luxusní róby pro panenky

Již potřetí se budou dražit designové Barbie panenky pro projekt Helping Dolls. Na této akci se podílí přední čeští návrháři, a tak je jasné, že mezi zvučnými jmény nemůže chybět ani Taťána Kovaříková, která nám svůj model předvedla těsně před dokončením.

Táňa svůj talent propůjčila dobré věci a výsledkem je originální taftová pink róba pro panenku z její dílny. Ta se spolu s dalšími kreativními výtvory vydraží a pomůže dětem v nouzi. Během slavnostního večera proběhne aukce a výtěžek bude věnován Fondu ohrožených dětí, konkrétně pražskému Klokánku Láskova. „Letos bude i část výtěžku použita konkrétně na podporu hybnosti slečny Anny Špringlové. Prostředky získané z dražby se také použijí na vybavení chráněných bytů,“ říká iniciátor projektu František Anděl.

„Tento projekt jsem si vybrala, protože mne velmi zaujal způsob, jakým získat prostředky na podporu pomoci dětem bez rodiny. Vzpomněla jsem si na své dětství. Měla jsem velmi podobnou panenku Barbie, a proto bych byla ráda, aby i tato panenka, kterou jsem oblékla, pomohla dobré věci,“ říká.

Podle jejích slov by si panenkovskou luxusní róbu mohla obléknout i reálná žena, i když šití pro Barbie bylo přeci jenom výrazně jednodušší. „Ušití modelu na panenku jsem si užila. Bavila mne rychlost, s jakou jsme šaty ušili. V reálu to tak rychle nejde,“ vysvětluje. Právě šití pro panenky rozhodlo o její budoucí profesi. „Vášeň pro návrhářství jsem objevila i díky takovýmto panenkám. Bavilo mě je oblékat a vymýšlet jiné šaty, než měly na sobě,“ zavzpomínala.

Kromě Taťány Kováříkové přispěje svými díly do aukce i Alice Abraham, která si nachystala panenku ztělesňující esenci ženskosti. I letos se do dražby zapojila Beata Rajská (59) a vytvořila femme fatale panenku v černých šatech a s barevnou duší. Monika Drápalová si vytvořila krásku akcentující něhu a ženskost. Klára Nademlýnská navrhla panenku přesně ve stylu svých modelů a róbu z hedvábí ozdobila hvězdami. Svůj model připravili také sourozenci Ponerovi a řada dalších návrhářů.

Minulý rok se za nejvyšší obnos prodala panenka od zakázkového ševce Zachariáše, proto patří jeho výtvor k nejočekávanějším. Tento rok si připravil BDSM Barbie a uvidíme, jestli bude mít stejný úspěch jako loni.

Dětem se rozhodly pomoci i další osobnosti. Patronkami akce jsou herečky Jitka Sedláčková, Vanda Hybnerová, Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Celý večer bude již tradičně moderovat Kristina Kloubková a František Anděl. Projekt také podpoří Sara Sandeva, Iveta Vítová, Marcela Březinová a spisovatelka Sylva Lauerová. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků