Kvůli kalendáři Proměny, který slaví 10 let existence, se herečka proměnila ve svou oblíbenou postavu.

Kvůli kalendáři Proměny, který slaví 10 let existence, se herečka proměnila ve svou oblíbenou postavu. Foto: Proměny/Petr Kurečka

V maskérně s ní neměli hodně práce: S touto pohádkovou postavou se dcera Jitky Asterové vnitřně ztotožňuje

Už podesáté vytváří talentovaní umělci pozoruhodný charitativní kalendář Proměny. Letos se na podporu projektů Nadace Archa Chantal spolu s její zakladatelkou Chantal Poullain k nepoznání promění Vica Kerekes, Anna Polívková, Tatiana Vilhelmová, Jan Cina, Bára Poláková nebo třeba Anna Kameníková.

Tematicky výroční kalendář nabídne ohlédnutí za uplynulými deseti lety, takže jej zaplní legendární filmové i reálné postavy či světoznámá umělecká díla. Proto se také dcera Jitky Asterové proměnila ve svou oblíbenou postavu z animovaného filmu Rebelka. Kvůli transformaci v Meridu, impulzivní skotskou princeznu a zkušenou lučištnici, musela Kameníková nasadit paruku a kontaktní čočky, aby výsledná fotka co nejvíce odpovídala předloze.

„Spolupráce to byla krásná a bylo to moc fajn. Vlastně si připadám jako Rebelka víc než kdy jindy. A jelikož si tak vlastně připadám pořád, tak jsem s proměnou úplně ztotožněna,” nechala se slyšet herečka. „Projekt je super, a proto jsem se vůbec nemusela rozhodovat, zda se zapojit, či ne,“ říká Anna Kameníková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků