Karel Zima

Karel Zima Michaela Feuereislová

Herec Zima z Ohnivýho kuřete má obrovské srdce: Známému daroval ledvinu a zachránil mu život

Herce Karla Zimu mohou diváci znát ze seriálů Dokonalý svět, Pustina, Temný Kraj, Ohnivý kuře a dalších, stejně tak z mnoha filmů (např. Špindl). Není to jen skvělý herec, ale také, jak prokázal nedávno, dobrý člověk. Svému známému Karlu Vaňkovi z kapely 100°C daroval ledvinu a zachránil mu tak život.

Zveřejnil(a) 100°C official dne Středa 16. červenec 2014

Karel Vaněk

Přitom se neznali dlouho. Přesto když se Zima dozvěděl, že je Vaněk nemocný, rozhodl se pomoci.

„To je jednoduchá matematika. Já jsem měl dvě zdravé ledviny a on žádnou. Urolog mi před lety řekl, že mám krásné a zdravé ledviny, takže jsem věděl, že mu můžu jednu darovat,“ řekl Aha! herec, jenž prokázal velkou odvahu. Nejen kvůli samotnému rozhodnutí, ale i operaci, před níž ho čekalo množství nezbytných testů. Zákrok proběhl v plzeňské nemocnici a herec je dle svých slov v pohodě. „Náročné je to hlavně pro něj,“ dodal Zima s tím, že až příští měsíce ukážou, zda byl zákrok úspěšný.

Na své sociální síti pak Karel Zima u sdíleného článku z Kinoboxu, jenž o zákroku informoval, žertoval, že „i v pokročilém věku jdou dělat docela dobrý kraviny“.

O transplantaci ledviny zahraniční média před rokem informovala v souvislosti se zpěvačkou Selenou Gomez. Ta také potřebovala dárce a našla jej ve své nejlepší kamarádce

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků