Všichni tři Chrisové patří do týmu Avengers.

Všichni tři Chrisové patří do týmu Avengers. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

7 komiksových hrdinů v civilu: Jak slavní herci vypadají, když odloží kostým?

Na filmovém plátně dokáží odvrátit nejrůznější hrozby a jako komiksoví superhrdinové disponují vlastnostmi, o jakých nemají běžní smrtelníci ponětí. Jak ale slavní herci vypadají, když odloží kostým a spolu s ním i svou moc?

Vydavatelství Marvel si nad úspěchem filmových adaptací komiksových předloh mne ruce. Letos se jeho hrdinové sešli v trháku Avengers: Infinity War, který celosvětově utržil přes dvě miliardy amerických dolarů, což se dosud podařilo jen Avatarovi, Titaniku a filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Role v marvelovkách je pro herce ternem, ale někteří z nich už jsou smíření s tím, že dají světu komiksů sbohem, protože nechtějí být neustále spojování s jedinou postavou.

Komiksovým veteránem je Robert Downey Jr., který se jako Iron Man v kinech poprvé objevil v roce 2008. Chris Evans (40) měl jako Captain America premiéru v roce 2011. Tehdy se v kinech poprvé objevil také Chris Hemsworth (38) jako Thor. Všichni herci už mají po třech vlastních filmech a zahráli si i v týmovkách Avengers. Není divu, že touží po změně.

V Infinity War se stará garda setkala s kolegy, kteří komiksové kostýmy oblékli později. Patří mezi ně Chris Pratt jako Star-Lord ze Strážců Galaxie, Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange, Tom Holland jako již třetí představitel Spider-Mana a Chadwick Boseman jako Black Panther. Komiksové hrdiny v kostýmech i bez nich najdete v galerii. 

Kdo nejlépe ztvárnil komiksového hrdinu?

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků