Dcera Mahuleny Bočanové po snědení mušlí dostala silné křeče do břicha.

Dcera Mahuleny Bočanové po snědení mušlí dostala silné křeče do břicha. Michaela Feuereislová

Na dovolené zažila Mahulena Bočanová horor: Dcera měla po konzumaci mušlí silný záchvat

7. září 2018 14:49

Idylická dovolená u moře se Mahuleně Bočanové (51) změnila doslova v horor. Po snědení mušlí totiž její dcera Marinka dostala záchvat a vystrašená herečka pak žádala o radu své přátele na sociální síti.

„Máte někdo zkušenost s tím, že by reakcí na mušle (normálně tepelně upravené) byla otrava, křeče, omdlévání až epileptický záchvat?“ ptala se Mahulena.

Na to jí většina přátel odpověděla, že se nejspíš jedná o alergickou reakci. „Měkkýši jsou alergen A14 a 4 % populace má na jedy azaspiracidy (a saxitoxiny), které těla měkkýšů přirozeně obsahují (ústřic, slávek a škeblí) velmi negativní reakci organismu,“ zněl jeden z komentářů.

K této možnosti se herečka také přiklání. „No už je nikdy nebude, to je jasný. Už jsme objednané na alergologii,“ reagovala pod příspěvkem a dodala, že byla situací zaskočena. „My jsme mušle jedly běžně a často odmalinka. Poslední dva obědy bohužel dost blbá reakce,“ sdělila Bočanová s tím, že už je Marinka naštěstí v pořádku a jen pro klid duše dává dohromady souvislosti. 

Štěpánka Bínová , Super.cz


Časová osa článků