Nikdo už si nemyslel, že se tohle ještě někdy stane. Lucie vydala nový singl. Video: Lucie/Autor fotografie Ondřej Pýcha

Nejslavnější česká kapela vstává z popela: Tohle je nová píseň Lucie, která vznikla po šestnácti letech

Nejenže se kapela Lucie rozhodla znovu obnovit svou činnost a koncertovat v původní sestavě, ale navíc začínají tvořit nové věci. Nejslavnější česká kapela pustila do světa nový singl s názvem „Takhle tě mám rád.“ Píseň si poslechněte ve videu.

Hned při poslechu prvních tónů písně identifikujete typický dvojhlas Davida Kollera a Roberta Kodyma (55) a jasně rozpoznatelný kapelový zvuk, který spolu s nimi tvoří Michal Dvořák (57) a P.B.CH. Skupina ho nahrála po 16 letech od posledního řadového alba. Skladba je prvním singlem z připravované nahrávky Evolucie, kterou skupina vydá na podzim.

„S Lucií jsme naposledy nahrávali v roce 2002 album Dobrá kočzka která nemlsá. Od té doby jsme sice společně netvořili, ale já si za těch 16 let schovával nápady na texty, o kterých jsem věděl, že budou jednou pro kapelu skvělé,“ popisuje Robert Kodym.

V novém singlu zpracoval téma, kterého se Lucie zatím nikdy nedotkla. „Když si poslechnete text Takhle tě mám rád, zjistíte, že je o svatbě. Když vyslovíte to slovo, uvidíte, že se chlapi většinou leknou, ale holky reagují naprosto obráceně. Ten kontrast se nám moc líbil,“ vysvětluje.

P.B.CH. měl hudební nápad původně schovaný pro své připravované album. „Ale nakonec jsem usoudil, že song raději nabídnu Lucii,“ komentuje vznik písničky autor hudby P.B.CH.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První deskou byl debut z roku 1990. Posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002. Lucie za svoji kariéru dosáhla snad všech možných úspěchů a ocenění, které jsou v Česku v hudební branži možné. Jak se vám nová písnička od Lucie líbí? Hlasujte v anketě pod článkem. 

Líbí se vám nová písnička od Lucie?

Jiří Čeladník , Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků