Sheku Kanneh-Mason zahraje na svatbě prince Harryho a Meghan Markle

Sheku Kanneh-Mason zahraje na svatbě prince Harryho a Meghan Markle Profimedia.cz

Tento teenager zahraje na svatbě Harryho a Meghan. Když mu nevěsta zavolala, málem to s ním seklo

Princ Harry (38) a jeho snoubenka Meghan Markle (41) zveřejnili hudebníky, kteří jim zahrají na květnové svatbě. Jsou mezi nimi gospelová skupina The Kingdom Choir s hudebnicí Karen Gibson, ale také teprve devatenáctiletý cellista Sheku Kanneh-Mason.

„Jsem nadšen a poctěn, že mohu zahrát na svatbě prince Harryho a Meghan Markle. Byl jsem ohromen, když mi slečna Markle zavolala, aby se zeptala, jestli mohu zahrát při ceremonii, a samozřejmě jsem okamžitě souhlasil. Je to ohromná čest, nemůžu se dočkat!“ napsal výjimečně talentovaný umělec na Twitter.

Kanneh-Mason se hře na violoncello věnuje od šesti let a díky výjimečnému talentu je mnohými označován za „geniální dítě“. Už jako malý vyhrával soutěže, v roce 2016 se stal první vítězem tmavé pleti v klání stanice BBC pro mladé hudebníky (BBC Young Musician), o rok dříve se i se sourozenci zúčastnil britského Talentu. Dnes vystupuje s orchestry, v létě se zúčastní festivalu klasické hudby BBC Proms (loni na tomto festivalu vystoupil jako sólista tělesa Chineke! Orchestra a zahrál mimo jiné i Dvořákovo Rondo), velkému zájmu se těší i jeho album Inspiration.

Sheku pochází ze sedmi dětí, přičemž každé z nich umí hrát alespoň na jeden hudební nástroj.

Princ Harry si Shekua „vyhlédl“ loni v červnu, když hrál na charitativní akci v Londýně. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků