Dagmar Havlová vzpomínala na Juraje Herze.

Dagmar Havlová vzpomínala na Juraje Herze. Foto: Super.cz/Herminapress

Odchod slavného režiséra ji hodně zasáhl: Dagmar Havlová zavzpomínala na Juraje Herze (✝83)

Herečka Dagmar Havlová (69) byla odchodem režiséra Juraje Herze (✝83) pochopitelně velmi zasažena. Pod jeho režijní taktovkou zářila v celé řadě filmů. Namátkou jmenujme například snímky Holky z porcelánu, Holky na zabití či Upír z Feratu.

A jak na fenomenálního režiséra Dagmar Havlová vzpomíná? „Juraj Herz bude mít v mém životě a v srdci navždycky nenahraditelné místo. Byl to výjimečný umělec, jehož filmy zajímají a budou zajímat příští generace. Pracovat pod jeho vedením byla radost. Měl přirozenou autoritu, která herce burcovala vydat ze sebe to nejlepší. Natočila jsem s ním šest filmů od komediálních rolí přes dramatické až po thriller,“ řekla Super.cz oblíbená herečka, jež připomněla i Herzovo nelehké dětství.

„Neměl snadný život. Část dětství prožil v koncentračním táboře a v 80. letech byl nucen emigrovat, a my jsme tak přišli o výjimečná díla, která by jistě tady natočil,“ míní s tím, že se s Herzem ještě stihla rozloučit.

„Byla jsem za ním, když byl v nemocnici, tam jsem se s ním rozloučila. Včera mi jeho syn Michal řekl, že odešel v klidu. To je dobře. Čest jeho památce a upřímnou soustrast jeho blízkým,“ uzavřela smutná Havlová. 

Anna Veškrnová , Eliška Vinterová , Novinky.cz


Časová osa článků