Lady Amelia Windsor (22), která je 36. v pořadí s dědičným nárokem na britský trůn, byla ozdobou letošních cen British Fashion Awards.

Lady Amelia Windsor (22), která je 36. v pořadí s dědičným nárokem na britský trůn, byla ozdobou letošních cen British Fashion Awards. Foto: super.cz/Profimedia

A pak že jsou konzervativní! Mladičká členka britské královské rodiny vystavila vnady v průhledných šatech

Fashion Awards jsou pro příznivce ostrovní módy každoročně velkou slávou pořádanou s cílem oslavit nejlepší kreativce z řad britských i světových návrhářů. Na pondělním galavečeru u příležitosti udělování těchto cen, konaném ve slavné Royal Albert Hall v londýnské čtvrti Kensington nemohl chybět nikdo opravdu důležitý, včetně zástupců nejvyšší britské smetánky.

Co se týče právě členů anglické aristokracie, jejich poslední generace je, na rozdíl od svých konzervativních předků, ve volbě outfitů pro podobně významné společenské akce stále odvážnější. Klasickým zástupcem inovativního přístupu k dress code pro tuto mezinárodními médii ostře sledovanou příležitost je třeba dvaadvacetiletá členka královské rodiny, lady Amelia Windsor, která je na 36. místě v pomyslné frontě na britský trůn.

Když tato drobná blondýnka vstoupila na červený koberec pro VIP hosty akce, mnohým přítomným pánům se zřejmě velmi zrychlila tepová frekvence. Amelia, která je právem označována za ´nejhezčího příslušníka královského rodu´, na sobě totiž měla odvážné černé šaty s kombinací zlaté a stříbrné výšivky, představující souhvězdí zvěrokruhu, z poslední kolekce módního domu Dior. Ačkoliv byla jejich horní polovina zcela průsvitná, nevzala si pod ní vnučka vévody a vévodkyně z Kentu podprsenku. To by ještě před pár lety bylo absolutně nepřípustné.

Během Fashion Awards byli za rok 2017 oceněni:

Raf Simons (Calvin Klein) - designer roku, Jonathan Anderson (Loewe) - návrhář doplňků, Marco Bizzarri (Gucci) - obchodní šéf, Off-White - vítěz kategorie Urban Luxe Award, Adwoa Aboah - modelka roku, Michael Halpern (Halpern) - britský nováček roku v dámské módě, Charles Jeffrey (Charles Jeffrey LOVERBOY) britský nováček roku v pánské módě, Jonathan Anderson (JW Anderson) - britský návrhář roku v dámské módě, Craig Green (CRAIG GREEN) - britský návrhář roku v pánské módě, Christopher Bailey (MBE) - cena za vynikající přínos, Maria Grazia Chiuri (Dior) - cena hlavního sponzora firmy Swarovski za pozitivní změny, Pat McGrath (MBE) - vítěz ceny Isabelly Blow za módní autory, Versace s uměleckou ředitelkou Donatellou Versace - módní ikona, Stella McCartney (OBE) - speciální cena za inovace. 

Super.cz


Časová osa článků